banner6

Akdeniz için ortak eylem planı

banner37

Güney Kıbrıs, Mısır ve Yunanistan Çevre Bakanlarının, çevre konularıyla ilgili olarak yarın Kahire’de gerçekleştirecekleri üçlü görüşmenin temel konularından birinin, Akdeniz’in, özellikle de hidrokarbon bulunması faaliyetlerinden korunması için, ortak eylemde bulunulması olduğu haber verildi.

Akdeniz için ortak eylem planı
banner8

Kathimerini gazetesi ekonomi ekinde yer verdiği haberinde, çevre konularıyla ilgili olarak yarın Kahire’de yapılacak olan üçlü görüşmenin son detaylarının ayarlanması için, bugün Kahire’de, bakanlara eşlik eden heyetler arasında teknokratik düzeyde bir görüşme yapılacağını yazdı.

Yarın üç ülkenin bakanları arasında gerçekleştirilecek olan görüşmenin, ilgili ülkelerin enerji bakanları arasındaki ilk üçlü görüşmenin devamı olduğunu yazan gazete, Rum Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanı Nikos Kuyalis’in gazeteye demecine de yer verdi.

Gazeteye demecinde, üçlü görüşmenin hedefinin, elle tutulur sonuçlar, uygulanabilir takvimler ve açıklanabilecek sonuçlar ortaya çıkması olduğunu dile getiren Kuyalis, Akdeniz’in korunması için devletler arasında işbirlikleri yapılmasını, aynı zamanda deniz havzasının sağlıklı ortamının korunmasını istediğini dile getirdi.

Akdeniz’in deniz çevresinin, sağlıklı (sağlam) kalması gerektiğini, çünkü bölge ülkelerinin ekonomilerinin tümünün bundan destek aldıklarını dile getiren Kuyalis, bunun Güney Kıbrıs için üst sırada bir öncelik olduğunu, dolayısıyla Güney Kıbrıs ekonomisinin en büyük “ayaklarından” birinin, turizm olduğunun unutulmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104