banner6

Alaniçi'nin asbestli boruları değişiyor

banner37

Alaniçi’ne su taşıyan boruların değişmesi için gereken ilk adımı Tarım Bakanlığı attı ve polietilen maddeden üretilen boruları köye gönderdi

Alaniçi'nin asbestli boruları değişiyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Alaniçi köyünde sürekli patlayarak, bölge halkını hem kanser tehdidi altında bırakan hem de susuz kalmasına neden olan asbestli su borularının değişmesi için ilk adımı Tarım Bakanlığı attı.

Tarım Bakanlığı, dün köye 3 buçuk kilometrelik boru hattının değiştirilmesi için polietilen maddeden üretilen yeni su boruları gönderdi.

Köylüler yeni boruların kısa sürede döşenmesini talep ederken, Yeniboğaziçi Belediyesi Başkanı Katip Demir, önümüzdeki günlerde boruların döşeme işlemlerinin başlayacağını açıkladı.

Demir, köyün asbest borularını değiştirmek için gereken çalışmaları Tarım Bakanlığı ile birlikte sürdürdüklerini dile getirdi. Demir, belediye olarak bölge halkına hizmet etmeye devam edeceklerini açıkladı.

Yıldız: Mutluyuz

Alaniçi Muhtarı Cemal Yıldız, köylerine Akova Su Deposu’ndan gelen 3 buçuk kilometrelik asbest su boru hattının değiştirilmesi için ilk adımın Tarım Bakanlığı tarafından atıldığını söyledi.

Yıldız, polietilen maddeden yapılan boruların dün itibarıyla köylerine ulaştığını kaydetti.

Tarım Bakanlığı’nın daha önce kendilerine verdiği sözü tutması nedeniyle mutlu olduklarını ifade eden Yıldız, artık işin Yeniboğaziçi Belediyesi’nde olduğunu bildirdi. Cemal Yıldız, Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na tüm köyü adına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 10:30
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110