Araçlar kaza tehlikesi atlattı

banner37

Girne’de birkaç gün önce yol altından geçen su borusunda meydana gelen patlağın tamiri için yapılan kazı nedeniyle, birçok sürücü günlerce kaza tehlikesi atlattı. Su borusunun tamir edilmesinden sonra, üzerinin toprakla örtüldüğü ancak hemen asfaltlanmaması nedeniyle oluşan çukur, günlerce vatandaşa çile çektirdikten sonra dün öğleden sonra asfaltlandı.

Araçlar kaza tehlikesi atlattı
banner8

İsmail VOLKAN

Ülkemizde elektrik ve telefon hatları gibi su boru hatlarının da yol altından gömü şeklinde geçirilmesi, yollarımızın sürekli kazılmasına ve kapatılırken de bozulan asfaltın yamalanarak deforme edilmesine neden oluyor.

Girne’de de geçtiğimiz günlerde yol altından geçen bir su boru hattında patlak oluştu ve belediye görevlileri patlağı tamir için anında müdahale ederek asfalt yolu kazdı. Su borusundaki patlak tamir edildi ve üzeri toprakla kapatıldı ancak asfaltlanması hemen yapılmadığı için, kentin en işlek yollarından biri olan bu yolda da kocaman bir çukur oluştu.

Her gün yüzlerce aracın kullandığı yoldaki bu çukur, çok sayıda sürücüye kaza tehlikesi yaşattı, araçlarının zarar görmesine neden oldu.

Girne Belediyesi ise dün sabah söz konusu çukurun iki yanına iki adet trafik konisi koyarak önlem almaya çalıştı ve dün öğleden sonra belediye ekibi giderek çukura asfalt döktü.

Vatandaşlar, su hattı, elektrik hattı çekmek için sık sık yolların kazıldığını ve asfaltlamasının ise günler, haftalar, bazen de aylar sonra yapıldığını belirterek, “asfaltlama yapılıyor ama yamalama yoluyla yapılıyor. Bu da yol seviyesinde farklılıkların oluşmasına neden oluyor. Kaza riski oluşturuyor. Renkler arasındaki farklılığın yarattığı çirkin görüntüyü söylemiyoruz bile” diye konuştu.

banner134
 

“Yol, borudaki kaçak nedeniyle kazıldı”

Girne Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yol ortasındaki çukurun, su boru hatlarında meydana gelen bir kaçak nedeniyle kazıldığını ve bu nedenle birkaç gündür açık olduğu belirtildi.

Çukurun dün öğleden sonra belediye ekipleri tarafından asfalt dökülerek kapatıldığı ifade edilirken, belediye yetkilileri verdikleri rahatsızlık nedeniyle vatandaşlardan özür diledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75