banner6

Arasta cıvıl cıvıl

banner37

Lokmacı Sınır Kapısı’ndan geçen Rum ve turistler Arasta’ya akın diyor ve esnafın yüzünü az da olsa güldürüyor

Arasta cıvıl cıvıl
banner150

banner150 banner150

Ali CANSU

Turistler, Rumlar ve KKTC’li vatandaşlar hafta sonu Arasta Çarşısı’nı, Büyük Han’ı ve Selimiye Camisi etrafını doldurdu, bölgeye canlılık geldi.

Ülkemizin tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini görmek, tanımak isteyen turistler günübirlik de olsa KKTC’ye gelmeye devam ediyor.

Özellikle Lefkoşa’nın tarihi Arasta Çarşısı, Büyük Han ve Selimiye Camisi’ni (Ayasofya Katedrali) görmek isteyen turistler, guruplar halinde Lokmacı Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçerek buraları görme fırsatı yakalıyor. Turistlerin yanı sıra Rumların ve KKTC vatandaşlarının da dün bölgeye akın etmesi, esnafın keyfini yerine getirdi.

Turistlerin kimisi bir köşede oturup gazetesini, kitabını okudu, kimisi yürüyüş yaptı veya kafelerde sohbet etti.

Acıkanlar, restoranların dışarıya kurduğu masalarda yemeklerini yerken, yapılan alışverişler de esnafı keyiflendirdi. Bazı turistler de biralarını yudumlayarak, güneşin tadını çıkardı.

Güneşli ancak soğuk havaya rağmen hafta sonu kuzeyden güneye olduğu gibi, güneyden kuzeye geçişlerde de canlılık görüldü.

Hem kuzey hem de güney geçiş noktalarında yoğun bir kalabalık yaşanırken, zaman zaman sınır kapılarında kuyruklar da oluştu.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104