Arasta'da, 'geri dönüşüm' anlatıldı

banner37

Umut Tenekeleri Projesi kapsamında, ‘çevre’ temalı Sivil Toplum Örgütleri Fuarı yapıldı.

banner87
Arasta'da, 'geri dönüşüm' anlatıldı
banner90
banner8

Yeşil Barış Hareketi’nin, Avrupa Birliği’nin hibe programı kapsamında yürüttüğü Umut Tenekeleri Projesi etkinliklerinden olan çevre temalı Sivil Toplum Örgütleri Fuarı, dün gerçekleştirildi.

Başkent Lefkoşa’da Girne Kapısı’ndan saat 10.00’da kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik, Arasta Meydanı’ndaki alan etkinlikleri ile saat 15.00’e kadar devam etti.

Etkinlikte, geri dönüşüm ve yeniden kullanım konularında sergiler ve etkinliklerin yanı sıra, oyunlar ve müzik dinletileri de yer aldı.

Ayrıca, sivil toplum örgütleri kurdukları stantlarda çevre ve geri dönüşüm konulu faaliyetlerin yanı sıra kendi faaliyetlerini de tanıtma imkânı yakaladı.

İyilik Gönüllüleri de destek verdi

Kıbrıs Vakıflar İdaresi bünyesinde gönüllü gençlerden oluşturulan İyilik Gönüllüleri, dün gerçekleştirilen Geri Dönüşüm Fuarı’na destek verdi.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa’da Lokmacı-Arasta bölgesinde, Yeşil Barış Hareketi Umut Tenekeleri Projesi kapsamında çevre temalı düzenlenen ve sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği festivalde, İyilik Gönüllüleri, “Doğaya iyilik, geri dönüşüme destek” diyerek, örnek olması amacıyla, yapılan iyilikleri anlattı.
İyilik Gönüllüleri, insanların çevreye karşı duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlediği çevre faaliyetleri hakkında vatandaşlara bilgi vererek, lokum ikram etti.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75