banner6

Avcılar, portakalları delik deşik etti

banner37

Aydınköy’de 43 yıllık narenciye üreticisi olan Asım Metti’nin bahçesi bu yıl ‘İkinci İnce Av Haritası’nın içinde kaldı, daha ilk günden portakal ağaçları avcıların hedefi oldu

Avcılar, portakalları delik deşik etti
banner99

Güren TİLKİ

Aydınköylü 43 yıllık narenciye üreticisi Asım Metti’nin tonlarca portakalı, dün açılan av sezonuyla birlikte, avcıların hedefi oldu.

Bu kadar yıldır ilk kez portakal bahçelerinin avlanma bölgesi olarak açıldığını belirten Metti, 20 tona yakın portakalının, avcıların sıktığı saçmalardan zarar gördüğünü kaydetti. Metti, zararını kimin ödeyeceğini merak ediyor.

Sabah saatlerinde bahçesinin ortasında 5 adet araç gördüğünü ve yanlarına gidip soru sorduğunu anlatan Metti, kendisine, “bize Avcılık Federasyonu’ndan bu harita verildi. Burada avlanabiliriz” şekilden cevap verdiklerini kaydetti.

Ardından Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne şikâyet için gittiğini anlatan Asım Metti, haritada çıkan yerlerde avlanma yapılabileceğini ve polislik bir durumun olmadığını söyleyerek kendisini gönderdiklerini belirtti.

Büyük bir zararı olduğunu ifade eden Asım Metti, delinmiş portakallarının zararını kimin ödeyeceğini sordu ve Avcılık Federasyonu’nun bu durum karşısında ne yapacağını merak ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 07:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104