banner6

Başıboş köpekler hayvanları telef etti

banner37

Düzova’da bir mandıraya iki gece üst üste giren başıboş köpekler, 5 buzağı ve bir düveyi parçaladı

Başıboş köpekler hayvanları telef etti
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Düzovalı Halil Gezdigeldi’ye ait mandıraya iki gece üst üste giren başıboş köpekler, 5 buzağı ve bir düveyi boğarak telef etti, bir buzağıyı da yaraladı.

Uzun uğraşlar sonrasında bir veterinerin olay yerine gelmesini sağladığını ve yaralı buzağıya iğne yapılarak kurtarıldığını iddia eden Halil Gezdigeldi, yetkili olarak kime ulaştıysa “Biz bir şey yapamayız” yanıtı aldığını söyleyerek isyan etti.

Bir yıllık emeklerinin boşa gittiğini anlatan Gezdigeldi, başıboş köpekler tarafından telef edilen hayvanlarının değerinin toplam 13 bin TL olduğunu söyledi. Olayın yaşanmasından sonra belediye, polis, hükümet ve veterinere olayı aktardığını belirten Gezdigeldi, yetkililerin bir şey yapamayacaklarını söyleyerek, kendisiyle ilgilenilmediğini öne sürdü.

Gezdigeldi şöyle devam etti:

“Büyük emekler harcayarak geçimimizi sağlıyoruz. Her gün sabah-akşam demeden çalışıp didiniyoruz. Canımız çıkana kadar çalışıyoruz ancak böylesi bir durumda da kimseyi muhatap bulamıyoruz. Belediyenin, hükümetin, polisin hiç birinin bir ilgisi yok. Sahipsiz bırakıldık. Çiftçinin ve üreticinin zararını ödeyecek öyle düzgün ve dürüst bir devletimiz yok. Bunlardan bıktık.”

“Muhatap alınmıyoruz”

Düzova Köy Muhtarı Yılmaz Yılmazoğulları da, yıllardır başıboş köpeklerle başlarının dertte olduğunu ve bu sorunun bir an önce bitirilmesi için, yetkililerin ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Yılmazoğulları, “Bıktık usandık. Olayla ilgili kimi aradıysak kimse bizimle ilgilenmedi. Herkes topu bir birine atıyor. Pinpon topu gibi, oradan oraya atılmaktan usandık. Kimse sorumluluk almıyor. Gün gelir tilkilerle, gün gelir köpeklerle uğraşmaktan bıktık. Eğer kimse yapmayacaksa, bıraksınlar elimize silahı alıp biz yapalım. Su, havalimanı, yol istemiyoruz. Bizimle ilgilenecek birilerini istiyoruz. Muhatap alınmıyoruz. Bu vatandaşın zararını kim karşılayacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 08:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104