Belediye arıtmayı çalıştıracak, bedeli faturaya yansıyacak

banner37

Dikmen Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Lavinyum Sitesi’nde, uzun süredir devam eden atık su sorunu, Çevre Koruma Dairesi’nin girişimleriyle çözüldü

Belediye arıtmayı çalıştıracak, bedeli faturaya yansıyacak
banner99

Elmas TOKAY

LefkoşaGirne anayolu üzerinde bulunan ve Dikmen Belediyesi sınırları içerisindeki Lazvinyum Sitesi’nde uzun bir süredir devam eden atık su sorunu önceki gün çözüldü.

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı ile Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, site sakinleriyle bir araya gelerek mevcut sorunu görüştü.

banner134
Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı, KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, bu sitede atık suyla ilgili yıllardır yaşanan bir sıkıntı olduğunu söyledi. Ceza kesmek yerine uzlaşının her zaman daha önemli olduğuna vurgu yapan Aktolgalı, sorunun çözüldüğünü, sitenin yıllardır çalıştırılmayan arıtma siteminin Dikmen Belediyesi tarafından çalıştırılacağını, masrafın da su faturalarına yansıması yönünde uzlaşıya varıldığını belirtti.

Çelebi: Halk isterse yapmaya hazırız

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi de yaptığı açıklamada, bu sitede 5 yıldır yaşam olduğuna dikkat çekti.

Siteye ait arıtmanın bugüne kadar hiç çalıştırılmadığı için atık su sorunu yaşandığına değinen Çelebi, site halkının, arıtmanın belediye tarafından çalıştırılması yönünde bir talebi olduğunu, bunu da belediye olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Dikmen Belediyesi sınırlarında 10 adet arıtma tesisi olduğunu ve 5 tanesini belediyenin çalıştırdığını söyleyen Çelebi, “belediyenin bu tür sorunları çözmek görevidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75