banner6

'Bir Hurma Da Sen Kurtar!' projesine destek istendi

banner37

Lefke Turizm Derneği, Kırmızı palmiye böceğine karşı mücadele etmek ve Lefke’nin simgesi Hurmaları kurtarmak için geçen sene hazırlanan ‘’Bir Hurma Da Sen Kurtar!‘’ projesi için destek istedi.

'Bir Hurma Da Sen Kurtar!' projesine destek istendi
banner99

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Lefke Belediyesi, Lefke Avrupa Üniversitesi (L.A.Ü), Lefke Kooperatifi ve Lefke Turizm Derneği öncülüğünde yürütülen projeye, ülke genelindeki bazı STÖ’leri,  Lefke İlçesindeki diğer Sivil Toplum örgütleri ve Tarım Bakanlığı katkıda bulunuyor.

‘’Bir Hurma Da Sen Kurtar ‘’ ismi ile hazırlanan projenin, Lefke İlçesinin olmazsa olmazı olan, tüm hurma ağaçlarının kurtarılmasını hedeflediği belirtilen açıklamada, Projenin ilk etabında, 1150 Hurma ağacının bakımı yapılarak hastalığın engellendiği hatırlatıldı.

Dernek,  projenin sürdürebilirliği için mali ve teknik desteğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Bu projenin bütüncül bir başarıya ulaşması için, merkezi idarenin, yerel idare, üniversite ve STÖ’lerinin verimli bir işbirliği yürütmesine ihtiyaç bulunmaktadır” dedi.

Dernek, bu örnek projenin, Lefke pilot bölge seçilerek, ülkenin diğer yerleşim yerlerinde de, başlamasını temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 12:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104