Bir yer gösterin, ağıl yapayım

banner37

Ziyamet köyünde başıboş köpekler, 5 aylık danayı parçaladı… Lütfiye Demir, hayvanlarını yer olmadığı için ağaç altlarında tutmak zorunda kaldığını belirterek yetkililere çağrı yaptı:

Bir yer gösterin, ağıl yapayım
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesindeki Ziyamet köyünde, başıboş köpekler, 5 aylık danayı parçaladı.

Lütfiye Demir’e ait, ağaçların altında bağlı 5 aylık danaya saldıran başıboş köpekler, hayvanı çeşitli yerlerinden parçalayarak telef etti.

Hayvanını kaybetmesinden büyük üzüntü duyan Lütfiye Demir, Ziyamet köyünde hayvancıya, ağıllar bölgesinde yer verilmemesi nedeniyle hayvanlarını ağaç altlarında tuttuğunu belirterek, yetkililerden ağıl yeri istedi.  Demir, “Bir yer gösterin, ağıl yapayım” dedi.

banner134
“Hayvanımı parçaladıklarını görünce canım yandı”

Demir, şunları kaydetti:

“Ağıl yapamayınca hayvanlarım ağaç altlarında kaldı. Yeni doğan danaları, tellerle çevrili bölümlere koyuyorum. Küçük oldukları için köpekler saldırır diye korkuyorum. Bir hafta önce hayvanların yanına 5-6 tane kurt köpeği geldi. Kovaladım. Bu yüzden gece saat 21.00’e kadar hayvanların yanında kalırım.

Önceki gece yine geldiler ve bir hayvana saldırdılar. Kovaladım kaçtılar. Ben de korkuyorum bana saldırırlar diye. Dün sabah geldiğimde ise ne göreyim, 5 aylık danamı telef etmişler. Benim gecem gündüzüm bu hayvanların içinde geçiyor. Bunu da böyle görünce canım yandı. Bu dana da telli alanın içinde idi. Ancak 5 aylık olduğu için yer dar geliyordu; ne kadar tutabilirsin bu alanın içinde; dışarı bağladım, onu da köpekler telef etti.

Devletten yer istedik, bir türlü bir yer göstermediler. Bir yer gösterseler biz de bir ağıl yapar, hayvanlarımızı içine koyar, kışın soğuktan, yağmurdan hayvanlarım da korunurdu.

Ben gazeteniz aracılığıyla yetkililere seslenmek istiyorum. Bize bir ağıl yeri göstersinler. Köpekler yine gelip, hayvanlarıma saldıracak diye korkuyorum”.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75