banner6

Biyologlardan 'Biyolojik Çeşitlilik Günü' resepsiyonu

banner37

Biyologlar Derneği, “22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü” ve derneğin 18. yılı dolayısıyla resepsiyon düzenleyecek.

Biyologlardan 'Biyolojik Çeşitlilik Günü' resepsiyonu
banner151 banner143

Biyologlar Derneği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Hasan Sarpten, Pazartesi günü saat 19.00’da Lefkoşa Bedesten’de yer alacak resepsiyonda 1999 yılından günümüze derneğin çalışmalarına katkı sağlayanlara ve ülkede biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik çalışmalar yapan bazı kişi ve kurumlara teşekkür plaketi sunulacağını kaydetti.

“22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü”nün, her yıl çeşitli etkinliklerle değerlendirildiğini, tüm dünyada doğal değerlerin korunması gerektiğinin bir kez daha  vurgulandığını belirten Sarpten, bu bağlamda, ülkedeki doğasal araştırmaları ve bilimsel gayretleri ön plana çıkarmayı amaçlayan derneğin her yıl çeşitli etkinliklerle bu güne vurgu yapmaya çalıştığını ifade etti.

Sarpten, hayvanların doğal yaşam alanlarının daralması, bilinçsizlik, insan kaynaklı suiistimaller, küresel ısınma, kaçak avlanma, doğal su kaynaklarının giderek kuruması, devlet ayağından yaptırımın sağlanamaması gibi nedenlerden ötürü birçok bitki ve canlı türünün yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını kaydetti.

“Biyolojik çeşitlilik hayattır ve hayata sahip çıkmak hepimizin görevidir” diyen Sarpten, bu görev bilinciyle hareket eden tüm doğaseverleri resepsiyona davet etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 11:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104