“Biz de rahatsızız ve sürekli uyarıyoruz”

banner37

İnce Av sezonunun başlamasıyla bazı avcıların limit üstü avlanması, vatandaşların tepkisine neden olurken, Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser de bu durumdan memnun olmadıklarını kaydetti

banner87
“Biz de rahatsızız ve sürekli uyarıyoruz”
banner90
banner8

“BU DİĞER AVCILARA SAYGISIZLIKTIR”… Limit üstü avlanmadan avcı camiası olarak kendilerinin de rahatsız olduklarını belirten Keser, “Diğer avcılara yapılan bu saygısızlığı soysal medyada paylaşıyorlar, üstüne aferin, tebrikler, bravo gibi yorumlar yazıyorlar. Bu yapılanlar da saygısızlıktır. İlk önce kendi içimizde bunları çürütmeliyiz” dedi. Bu eylemlere fırsat verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Keser, asıl avcıların çevreyi temiz tutan ve yasal olarak avlanan kişiler olduğunu belirtti.

Erol KANLIADA

İnce Av sezonunun geçtiğimiz pazar günü açılmasıyla birlikte, limit üstü avcılık tartışmaları da başladı. Bazı avcıların limit üstü avlanması, yasak kuşları avlaması ve bu avları sosyal medya hesaplarında paylaşması tepki uyandırdı.

Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser, sosyal medyadan paylaşılan fotoğrafları gördüğünü, fotoğrafların gerçek olup olmadığını bilmediğini fakat bu durumun yaşandığı haberlerini aldıkları için rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Limit üstü ya da yasak kuşları avlayan kişinin tespit ve ispat edilmesinin güç bir şey olduğunu söyleyen Keser, bunların önüne geçebilmek için yasal bir çalışma başlattıklarını vurguladı.

Keser, yapılan yasa çalışmasının içeriğinde, avcılıkla ilgili yaşanan tüm sorunların büyük bir çözümünün yer aldığını ifade etti.

Keser, “Biz federasyon olarak elimizden geldiğince çevremizdekileri ve üyemiz olanları uyarıyoruz, tabii ulaşamadığımız noktalar olabiliyor” dedi.

“Limit üstü avlayanların yaptığı,

diğer avcılara saygısızlıktır”

Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser, limit üstü kuş avlayan avcıların, diğer avcılara büyük bir saygısızlık yaptığının altını çizdi.

Keser, “Diğer avcılara yapılan bu saygısızlığı soysal medyada paylaşıyorlar, üstüne aferin, tebrikler, bravo gibi yorumlar yazıyorlar. Bu yapılanlar da saygısızlıktır. İlk önce kendi içimizde bunları çürütmeliyiz” dedi.

Bu eylemlere fırsat verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Keser, asıl avcıların çevreyi temiz tutan ve yasal olarak avlanan kişiler olduğunu belirtti.

Keser, İnce Av sezonunda en fazla 8 tanesi fassa olmak üzere 40 tane kuş türünün vurulabileceğini, geri kalan 32 kuşun karga, üveyik ve güvercinden oluşması gerektiğini vurguladı.

Yapılan yasal çalışma içerisinde kaç kuş türünün ne kadar avlanabileceğinin de konuşulduğunu aktaran Keser, ilk başta tarım alanlarına zarar veren fassanın vurulma sayısının artması ve koruma altına alının üveyik kuşuna sınırlama getirilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75