Bölge dumana boğuldu

banner37

Yenierenköy Belediyesi’ne ait çöplükte yangın çıktı

Bölge dumana boğuldu
banner99

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediyesi’ne ait çöplükte çıkan yangın, bölgeyi dumana boğdu. Önceki gün, bilinmeyen bir nedenle ateşe verilen Yenierenköy Belediyesi çöplüğü, bölge halkına zor anlar yaşattı. Özellikle Yenierenköy ve çevre köylerini saran duman, vatandaşların zehir solumasına neden oldu.

Dumandan rahatsız olan vatandaşlar, özellikle bebeklerin, astım ve kalp hastaları ile nefes darlığı yaşayanların daha da zor durumda kaldığını belirtti.

banner134
Vatandaşlar, kapı- pencere açamaz ve dışarıda oturamaz hale geldiklerini belirterek, çöplük yangınlarına bir çare bulunmasını istedi.

Yıllardır aynı sorunla boğuşmaktan bıkıp usandıklarını anlatan vatandaşlar, birkaç ayda bir yanan çöplüğün herkesi zehirlemesinden yakındı.

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, çöplüğün yerinin değiştirilmesi için girişimlerde bulunduğunu ancak bir sonuç alamadığını anlattı.

Çöplüğün birileri tarafından ateşe verildiğini ifade eden Kadı, önceki gün, çöpleri, dozerle çukura ittiklerini ardından da kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce yakıldığını belirtti.

Kadı, vatandaşın mağdur olmasından üzüntü duyduğunu ancak çöplüğün yandıktan sonra suyla söndürülemediğini, elinden de bir şey gelmediğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 07:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75