“Bu ilgisizliğe bir son verilsin”

banner37

Yiğitler Köyü’nde sürücü hatası nedeniyle 10 gün içerisinde gerçekleşen 3 ayrı kazada telefon kabloları koptu, kabloları taşıyan direkler devrildi, son olayda da trafo patladı, köylü isyan etti

“Bu ilgisizliğe bir son verilsin”
banner90
banner99

Funda ÖZSAKINÇ

   Yiğitler Köyü’nde sürücülerin aşırı hız ve dikkatsizlikleri nedeniyle 10 gün içinde 3 kez art arda koparılan telefon kabloları ve devrilen direkleri tamir edilmedi, en son olayda da trafo patlayınca köylü ve muhtar “Bu ilgisizliğe bir son verilsin” diyerek isyan etti.

   Köy Muhtarı Raşit Özsağlam, köyde sürekli yaşanan kazalar sonucu yıkılan telefon direklerinin tamir edilmemesinin, bölge halkı için çekilmez olduğunu kaydetti.

   KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, telefon kablolarına takılan iş araçlarının telefon direği ve hatlarına zarar verdiğini ancak tamirinin gerek muhtar, gerek belediye aracılığıyla ilgili devlet dairesine bildirilmesine rağmen halen yapılmadığını ve kablolarla yıkılan direklerin yerlerde atılı olduğunu söyledi.

banner134
   Akşamüstü olunca oturmaya çıkan yaşlıların ve oynamaya çıkan küçük çocukların sokakta olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “İllaki biri ölecek ve buralar öyle mi tamir edilecek, artık biri ölmeden bir çare bulunsun” diyerek sitem etti.

“Sorun devletin bizlere karşı ilgisizliği”

   Özsağlam, 8 ay önce de yine bir iş kamyonunun elektrik kablolarını söktüğünü ve onun da tamiri için çok çaba sarf ettiklerini belirtti.

   Muhtar Özsağlam, 19 Ağustos’ta ilk kazanın yaşandığını ve aradan 3 gün geçtikten sonra 22 Ağustos’ta bir kaza daha yaşandığını ve son olarak da 29 Ağustos tarihinde aynı kazanın yaşandığını ve bu sefer oradan geçmekte olan bir çocuğu da neredeyse öldürmek üzere olduğunu belirtti.

   “Sorun devletin bizlere karşı olan ilgisizliği” diyen Muhtar Raşit Özsağlam, “Bizim burada hep çoluk çocuk var, bisiklet sürüyorlar, yaşlılarımız kapılarının önünde oturuyorlar. Buradan aşırı süratle geçmeye çalışan kişiler ve iş kamyonları yüzünden hep tedirgin oturuyoruz. Artık buralara kasis mi yaparlar, büyük araçları mı sokmazlar, bilemem. Bir an önce bir çare bulunsun. Ne çocukların ne yaşlıların burada can güvenliği yok” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75