Bu kadar da duyarsızlık olmaz, pes artık!

banner37

Çevreyi korumuyoruz aksine kirletmek için yer arıyoruz… Bu görüntüler Tepebaşı’ndaki ormanlık alanın nasıl çöplük olarak kullanıldığını gösteriyor

Bu kadar da  duyarsızlık olmaz,  pes artık!
banner99

BURASI ÇÖPLÜK DEĞİL, ORMANLIK ALAN… Lapta Belediyesi’ne bağlı Tepebaşı köyünün mandıralar bölgesi yakınlarındaki ormanlık alan, güzelliğiyle değil, pisliğiyle nam saldı. Ağaçların güzelliğine gölge düşüren çöpler ve atıklar, “pes artık” dedirtti. Ormanlık alana giden yolun kenarları, evsel atıkları, kutular, ölü hayvanlarla dolu… Koku, sinek ve pislik; ormanlık alanı girilmez duruma getirdi.

Güren TİLKİ

   Ülkemizde her yer çöplük oldu… Çevre duyarsızlığı olan insanlar, nedendir bilinmez, çöplerini sürekli boş buldukları alanlara dökmeye başladı.

   Yaratılan çöplük alanın fark edilmemesi ise, söz konusu kişilerin eylemlerini artırarak devam ettirmesine neden oluyor.

   Kirletmediğimiz ne ormanlık alanlar, ne boş araziler kaldı.

   Lapta Belediyesi’ne bağlı Tepebaşı köyünün mandıralar bölgesi yakınlarındaki ormanlık alan, güzelliğiyle değil, pisliğiyle nam saldı.

   Ağaçların güzelliğine gölge düşüren çöpler ve atıkları, “pes artık” dedirtti.

   Ormanlık alana giden yolun kenarları, evsel atıklar, kutular, ölü hayvanlarla dolu… Ormanlık alanda yürüyüş yapan insanlar, mis gibi temiz havayı, ağaç ve bitki kokularını solumak yerine; insanın midesini bulandıracak kadar ağır, pis koku soluyor.

   Koku, sinek ve pislik; ormanlık alanı girilmez duruma getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108