banner6

Bu kirliliği biz yaratıyoruz

banner37

Dere yataklarına ve tarlalara bırakılan çöpler ülkemiz adına utanç verici görüntülere yol açıyor

Bu kirliliği biz yaratıyoruz
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Doğal ve tarihi güzellikleriyle ünlü ülkemizde, sorumsuz bireyler tarafından çöplükler yerine doğaya bırakılan çöpler, toplumumuz adına utanç verici görüntülere yol açıyor.

Gazimağusa-Lefkoşa eski ve yeni anayolu arasından geçen dere yatağına ve tarlalara bırakılan çöpler büyük çevre kirliliğine yol açıyor.

Genellikle evsel atıklardan oluşan çöpler arasında, özellikle insan ve çevre sağlığı açısından büyük tehlike oluşturan yığınlarca kırık asbest parçaları büyük tehdit oluşturuyor.

Gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikayette bulunan isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, ülkemizde birçok yerde olduğu gibi Gazimağusa-Lefkoşa eski anayoluyla yeni anayol arasında bulunan tarlalık alanda ve dere yatağında büyük çevre kirliliği yaşandığını ihbar etti.

Söz konusu vatandaş, sabahları yürüyüş yaptığı bölgede yaklaşık 3 aydan bu yana sorumsuz kişi veya kişiler tarafından dere yatağına ve etrafındaki tarlalara çöpler döküldüğünü söyledi.

Çöplerin yanına gidip inceleme yaptığında çok yeni olan kamyon izleri gördüğünü anlatan vatandaş, kısa süre içerisinde farklı farklı zaman dilimleri arasında alana kamyonlarca çöp ve inşaat atığı döküldüğünü dile getirdi.

Çöpler arasında ahşap ev malzemeleri, torbalarca biçilmiş çim, evsel atıklar, eski kıyafetler, inşaat atıkları ve özellikle de yığınlarla kırık asbest döküldüğünü belirten söz konusu vatandaş, alanın önlem alınmaması halinde çöplüğe dönüşeceğini bildirdi.

Duyarlı vatandaş, yetkili kurumlardan alanın bir an önce temizlenmesini ve söz konusu çöpleri ve atıkları dökenlerin tespit edilerek en ağır cezaya çarptırılmalarını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104