banner6

Bugün Kanlıdere'de eylem var

banner37

Lefkoşa Dereboyu’nun arka kısmında bulunan Kanlıdere içerisine girerek ağaç ve yamaçlarda bulunan çok sayıda hayvan ve bitkiyi yok eden Lefkoşa Kaymakamlığı’na ait dozerler, dün de çalışmalarına devam etti

Bugün Kanlıdere'de eylem var
banner150 banner151 banner143

Elmas TOKAY

Lefkoşa’daki Dereboyu Caddesi’nin arkasındaki Kanlıdere’ye geçtiğimiz gün girerek çok sayıda hayvan, bitki ve ağacı yok eden Lefkoşa Kaymakamlığı’na ait iş makinelerinin dün de dere içerisinde çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Biyologlar Derneği, bir açıklama yaprak, bugün saat 13.10’da bu katliama dur demek için eylem yapacaklarını duyurdu.

Dernekten yapılan açıklama şöyle:

“Yasa tanımaz Lefkoşa Kaymakamlığı, Dereboyu bölgesindeki Kanlıdere içerisine dozerlerle, kamyonlarla inerek deredeki tüm flora ve faunayı yok etmeye başlamıştır. Bu güne kadar hiçbir sel felaketinin yaşanmadığı Dereboyu bölgesindeki dere içerisinde Kaymakamlığın neden böyle bir çevre katliamına giriştiği düşündürücüdür.

Lefkoşa Kaymakamı kendini yasaların üzerinde göremez. Ona bunu hatırlatmak, yapılan çevre katliamını basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmak, katliamı durdurmak için yarın (2/11/2017) saat 13.10’da Dereboyu’ndaki Avenue Oto Parkı arkasında buluşuyoruz. Çevre katliamına dur demek için sizleri de bekleriz.”

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 09:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110