Büyük yangın!

banner37

Limasol’un Malya, Pahna ve Kissusa köyleri yakınlarında yangın çıktı

Büyük yangın!
banner90
banner99

BİR KÖY BOŞALTILDI… Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın sonucunda çok sayıda ağacın yanarak zarar gördüğü belirtilirken, yangının, Kissusa köyündeki evlerin 50 metre kadar yakınına gelmesi nedeniyle köyün boşaltıldığı belirtildi.

HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE EDİLİYOR… Yangına havadan ve karadan müdahale edilmesine rağmen yangının kontrol altına alınamadığı belirtildi. Yangına çok sayıda itfaiye aracının yanı sıra orman yangınlarına karşı mücadele edebilmek için kiralanan 4 helikopter ile Orman Dairesi’ne ait 2 hava aracının müdahale ettiği kaydedildi. Ayrıca yangın söndürme çalışmaları kapsamında İngiliz Üsleri’nden de yardım istendiği kaydedildi.

Limasol’a bağlı Malya ve Pahna köyleri arasında dün öğle sıralarında başlayan yangın kontrol altına alınamadı. Yangın, Kissusa bölgesine doğru yayılarak köyün boşaltılmasına neden oldu.

Yangının dün gecenin ilerleyen saatlerinde kontrol altına alınması bekleniyordu.

Yangına havadan yapılan müdahalelerin dün akşam saat 20.00 sıralarında durdurulduğu ve yangının akşam geç saatlerde kontrol altına alınmasının beklendiği kaydedildi.

Polisin yangına neden olduğuna inanılan bir şüpheliyi aradığı bildirildi.

banner134
Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın dün saat 12.00 sıralarında çıktı.

Yangının, Malya, Pahna ve Kissusa bölgelerindeki çok sayıda ağacın yanarak zarar görmesine neden olduğu belirtildi.

Yangına havadan ve karadan müdahale yapılmasına rağmen kontrol altına alınamadığı ve yangın söndürme çalışmaları kapsamında İngiliz Üsleri’nden de yardım istendiği bildirildi.

Yangına çok sayıda itfaiye aracı ile iş makinelerinin yanı sıra orman yangınlarına karşı mücadele edebilmek için kiralanan 4 helikopter ile Orman Dairesi’ne ait 2 hava aracının da müdahale ettiği kaydedildi.

Yangının Kissusa köyündeki evlerin 50 metre kadar yakınına gelmesi nedeniyle köyün boşaltıldığı belirtildi.

Öte yandan yangın nedeniyle Limasol-Kandu- Platres anayolu ile Kissosa köyünün yanındaki yolun bir süreliğine trafiğe kapatıldığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75