banner6

Büyükler kirletti, küçükler temizledi

banner37

Gönüllü gençlerin oluşturduğu “İyilik Gönüllüleri”, dün Boğaz Piknik Alanı’nda onlarca torba çöp topladı.

Büyükler kirletti, küçükler temizledi
banner151

Elmas TOKAY

Kıbrıs Vakıflar İdaresi bünyesinde her yaştan gönüllü gençlerin oluşturduğu “İyilik Gönüllüleri”, dün Boğaz Piknik Alanı’nda temizlik kampanyası gerçekleştirdi. Bölgeden onlarca torba çöp toplandı.

Etkinliğe, İyilik Gönüllüleri liderleri, Lefkoşa Surlariçi üyeleri ve BMX Bisiklet Şov Grubu üyelerinden oluşan yaklaşık 35 kişi katıldı.

Sabah saatlerinden itibaren Boğaz Piknik Alanı’ndaki çöpleri toplayan İyilik Gönüllüleri, işlerini tamamladıktan sonra piknik yaptı.

Etkinliğe katılan gençler, ülke genelinde ciddi bir çevre kirliliği olduğuna vurgu yaparak, vatandaşlara doğaya saygılı olmaları ve çevreyi kirletmemeleri çağrısında bulundu.

İyilik Gönüllüleri sorumlularından Mustafa Şamil, Vakıflar İdaresi bünyesinde oluşturulan İyilik Gönüllüleri’nin  “Karşılık beklemeden iyilik yapmak” sloganıyla “İnsanın en değerlisi, insanı seven ve ona faydalı olandır” düşüncesiyle faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getirdi.

İyilik Gönüllüleri’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Şamil, gönüllülerin her ay ihtiyaçlı ailelere gıda yardımında bulunduğunu, bakımevinde kalan yaşlıları ziyaret ettiğini, hayvan barınaklarına gıda götürdüğünü belirtti.

Dünkü etkinlikte hem çevre temizliğiyle doğaya iyilik yaptıklarını hem de toplumda bu konuda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını anlatan Şamil, tüm vatandaşlara çevreyi temiz tutmaları çağrısında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 09:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110