banner6

'Cani ruhlu saldırganlar bulunsun'

banner37

Mağusa’da bir hayvanseverin beslediği iki sokak kedisinin vahşice katledilerek, poşet içerisinde hayvan severin kapısına bırakılması büyük tepki yarattı

'Cani ruhlu saldırganlar bulunsun'
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Yenişehir Bölgesi’nde bir hayvan sever tarafından beslenen iki adet sokak kedisi, cani ruhlu kişiler tarafından katledildi. Vahşice öldürülen kedilerin bir poşete konulup bu hayvan severin evinin kapısının önüne bırakılması ise insanların kanını dondurdu.

Hayvan severler yaşanan bu olaya tepki gösterirken, söz konusu canilerin tespit edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Konu ile ilgili Altın Patiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Azizoğlu’ndan alınan bilgiye göre olay Yenişehir bölgesinde, “Cadde De Cafe” isimli işyerinin iki arka sokağında meydana geldi.

Hatice Azizoğlu, hayvan sever arkadaşlarının uzun zamandan bu yana bakımlarını yaptığı iki adet kedinin dün sabah saatlerinde katledilerek bir poşetin içerisine yerleştirildikleri ve kapısının önüne bırakıldıklarını söyledi.

Söz konusu arkadaşlarının sokak hayvanları için evinin önüne bıraktığı su ve yemek kaplarının da geçmişte birçok kez saldırıya uğradığını kaydeden Azizoğlu, öldürülen kedilerin üzerlerinde darbeden oluşan kan ve zehirlenmelerinden dolayı şişme olduğunu anlattı.

Hatice Azizoğlu, “Yem ve su kaplarının alınmasının ardından bizi böyle bir olayı yaşatan insanların canilikleri içimizi bir o kadar daha ürpertiyor. Etrafta şüpheli kişiler olsa da kamera kayıtlarına ulaşamadığımız için kimseden şikayetçi olamadık. Ancak olası risklerin önüne geçebilmek için gerekli önlemleri arayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 08:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104