banner6

Çevreye saygı bu mu?

banner37

Turizm kenti Girne’ye bağlı Karakum’da bozulmuş seralardan kalan başta naylonlar olmak üzere her türlü pislik ortada bırakılmış. Tahta kasalar, çöp poşetleri, elektrik kabloları ve biçilmiş kuru otlar da cabası…

Çevreye saygı bu mu?
banner150

banner150 banner150

Cemre CEMALİ

   Girne’ye bağlı Karakum bölgesi Ayçiçek Sokak’taki sera atıkları doğayı kirletiyor.

   Bölge sakinleri çevrenin her geçen gün sera atıklarıyla kirlenmesinden şikayet ederken, konuyla kimsenin ilgilenmediğini ifade etti.

   KIBRIS’a ulaşan vatandaşlar  “Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak ilkemiz olmalı. Fakat bizim sokakta bulunan seralarda üretim yapan kişiler bunu göz ardı ediyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

   Seraların bulunduğu bölgede yaşanan çevre kirliliği karşısında kimsenin sorumluluk üstlenmemesinden dert yanan vatandaşlar, bu pislikleri kimin kaldıracağını soruyor.

   Sera bölgesinde göze çarpan çöpler arasında sera naylonlarının yanı sıra tahta kasalar, çöp poşetleri, elektrik kabloları ve biçilmiş kuru otlar da var.

   Sıcaklarla birlikte yangın tehlikesinin çok yüksek olduğu ülkemizde güneş altındaki atıklar ve kuru otlar, olası bir kıvılcımla ateşlenerek felakete dönüşme riski taşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104