Çevreyi kirletenlere ciddi para cezası yolda

banner37

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turistlerden çevre kirliliği konusunda çok şikayet aldıklarını, ülkemizdeki çevre kirliliğinin farkında olduklarını ve bunun için yasal çalışma başlattıklarını söyledi

Çevreyi kirletenlere ciddi para cezası yolda
banner90
banner99

Ali CANSU

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülkemizde büyük bir çevre sorunu yaşandığının farkında olduğunu belirterek turistlerden bu konuda çok şikayet aldıklarını belirtti.

Bu konuda önlemler alacaklarını ifade eden Ataoğlu, çıkarılacak bir yasayla polislere ve yerel yönetimlere ceza yazma yetkisi vereceklerini belirtti.

banner134
Ataoğlu, çevreye çöp atmanın cezasının da ciddi rakamlara yükseltileceğini vurguladı.

Yerel yönetimlerin yazdığı cezaların parasının kendilerine kaldığını ifade eden Ataoğlu, bu cezaların belediyelere de katkı sağlayacağını söyledi.

Cezanın hoş bir durum olmadığını fakar artık buna mecbur kaldıklarının altını çizen Bakan Ataoğlu, başka ülkelerde yerlere çöp atmayan kişilerin, ülkemize geldiklerinde kendi ülkelerindeki bilinçte olmamasının da üzücü olduğunu kaydetti.

“Herkes bilsin ki artık çevreyle ilgili bir kusur işlediği zaman, çok ciddi para cezasıyla karşı karşıya kalacak” diyen Ataoğlu, turistlerin adamızdan mutlu ayrılmasının elimizde olduğunu da belirtti.

Çevreye çöp atanların “Alo 123” hattına şikâyet edilmesini isteyen Ataoğlu, görevlilerin ihbarın geldiği bölgeye giderek, gerekli tespiti yapacağını anlattı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 08:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75