banner6

CTP, çevre ve gelecek için kırmızı alarm verdi

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bu sabah tüm ilçelerde “Çevre İçin, Gelecek İçin Kırmızı Alarm” başlıklı bildiri dağıttı.

CTP, çevre ve gelecek için kırmızı alarm verdi
banner99

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, hafta sonu Mağusa Suriçi’ne yürüyerek bildiri dağıtımını başlatan partililer bugün de Lefkoşa, Girne, Mağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke’de şehir merkezlerindeki çemberlerde sürücülere bildiriler verdi.

Bildiride, “UBP-DP azınlık hükümetinin 13 ayda çevreye verdiği tahribatın anlatıldığı” kaydedildi.

“Çevre İçin, Gelecek İçin Kırmızı Alarm” başlığıyla 15 bin adet basılan bildiride, bugünün Dünya Çevre Günü olduğu ve çevre hakkının sadece bugünkü değil, gelecek kuşakların da hakkı olduğuna vurgu yapıldı.

“Yaptıkları, yapacaklarının garantisi”

Bildiride, UBP-DP Azınlık Hükümetinin 13 ayda ne yaptığının ortada olduğu, yapılan bu hukuksuzlukların ise gelecekte yapılacak uygulamaların habercisi olduğu ifade edildi.

Bildiride “çevre için, gelecek kuşaklar için, çocuklar, torunlar için kırmızı alarm verildiği” belirtilirken, “gelecek hırsızlarına ya bugün dur denilebileceğini, ya da yarının çok geç olacağı” belirtildi.

Halka ait Bedi’s Piknik Alanı, Tuzla (Salamis) Sit Alanı, Ötüken Orman Alanı, Kumyalı Orman Arazisi, Tatlısu Sahili, Girne İkinci Bölge, Girne Antik Liman, Çıkarma Plajı, Karşıyaka Gorno Tepesi ve Lefkoşa Metehan Askeri Bölgesi gibi yerlerin peşkeşlere örnek gösterildiği bildiride şu ifadeler de yer aldı:

“Ya mahkemeden ara emri alarak, ya hükümeti geri adım atmak zorunda bırakarak durdurduk. Bunları durdurduk ama onlar durmak bilmiyorlar.

Onun için kırmızı alarm veriyoruz. Bunların hükümette kaldıkları her gün, geleceğimizden, gelecek kuşakların, çocuklarımızın, torunlarımızın haklarından çalınmış bir gündür. Çevre için, gelecek için, çocuklarımız, torunlarımız için kırmızı alarm veriyoruz. Gün, el ele verme ve artık bunlara dur deme günüdür. Sen de kırmızı alarm ver, dur de!”

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88