Deniz kenarına kanepe!

banner37

Karaoğlanoğlu’nda Riviera Sitesi’nin olduğu noktadaki koy, çöplük oldu…

Deniz kenarına kanepe!
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’de Karaoğlanoğlu bölgesindeki Riviera Sitesi’nin bulunduğu civardaki koy, bazı duyarsız vatandaşlar tarafından çöplüğe çevrildi.

Bölgede çöpe dair her şeyi görmek mümkün… Ama en ilginci, denize karşı yerleştirilmiş iki eski kanepe ve eski televizyondan geriye kalan parçalar…

banner134
Bölge insanları bu durumdan çok şikâyetçi…

Bölge halkı, geçtiğimiz yaz yine aynı noktanın çöplük olarak kullanıldığını, orada piknik yapanların çöplerini etrafta bırakıp kaçtıklarını söyledi. Belediyenin ihbar üzerine bölgeye gidip, temizlik yaptığını anlatan bölge sakinleri, duyarsız insanların yine deniz kenarını çöplük olarak kullanmaya başladığından dert yandı.

Bölge sakinleri, o noktanın arabayla geçişe engellendiğini ancak insanların tekrardan arabayla deniz kenarına giderek piknik yaptıklarını ve çöplerini de orada bırakıp gitmelerinden ötürü şikâyetçi olduklarını vurguladı.

Yürüyüş yapmak için deniz kenarına gittiğini anlatan Tüge Atakol, korkunç bir manzarayla karşılaştığını belirterek, çevreye atılmış iki eski koltuk, bir kırık eski televizyon, alkollü ve alkolsüz içecek şişeleri gördüğünü söyledi.

İnsanların ülkesine dört elle sarılıp, duyarlı davranıp, sahip çıkması gerektiğini ifade eden Atakol, tam tersine duyarsızca davranıp, çevreyi kirletmeye devam ettiklerini ve her yeri çöple doldurduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 09:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75