Denktaş: Sorunun çözümüne yönelik önlemler aldık

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, tarım ve üretici sektörlerinde yaşanan sıkıntıların ana nedenlerinin bilincinde olduklarını belirterek, hükümet olarak bu sıkıntıların çözümüne yönelik önlemler aldıklarını kaydetti.

Denktaş: Sorunun çözümüne yönelik önlemler aldık
banner90
banner8

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kırata Kasapoğlu başkanlığındaki Arıcılar Birliği’ni kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Arıcılar Birliği Başkanı Kasapoğlu, AB’nin bu yıl yaptığı denetimlerde, KKTC’de üretilen balın birlik standartlarına uygun bulduğunu belirterek, balın Avrupa’ya ihracatının mümkün olduğunu kaydetti.

banner134
Ülkedeki bal üretiminin dünyada “söz sahibi” olduğunu ancak sektörsel bazı sıkıntılar olduğuna işaret eden Kasapoğlu, arı zararlısına karşı kullanılan ilaçların ülkeye girişinde gerekli yasal kolaylığın sağlanması talebinde bulundu.

Kasapoğlu, bu yılın kurak geçtiğini de hatırlatarak, fon ve muafiyet konusunda Denktaş’ın desteğini talep etti.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş da, tarım ve üretici sektörlerinde yaşanan sıkıntıların ana nedenlerinin bilincinde olduğunu belirterek, hükümet olarak buna yönelik önlemler aldıklarına işaret etti.

Tarım Bakanlığı’nın 2017 bütçesinde arıcılığa yönelik önlemleri bulunduğuna dikkat çeken Denktaş, KDV’de muafiyetin söz konusu olamayacağını ancak gümrük gibi konularda ilgili bakanlık tarafından yapılacak talepleri sıcak karşılayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75