banner6

Depoda yangın: Çalışanlar dumandan zehirlendi

banner37

Lefkoşa’da “Orhan Şevket ve Son Ltd.” isimli iş yerinin deposunda çıkan yangın, herkese korku dolu anlar yaşattı… Yangına içeriden müdahale etmek isteyen itfaiye, deponun demir kapısını kırabilmek için dakikalarca uğraştı

Depoda yangın: Çalışanlar dumandan zehirlendi
banner151 banner143

Depoda yangın

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’da dün öğle saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı…

Saat 11.15 sıralarında Bedrettin Demirel Caddesi’nde faaliyet gösteren “Orhan Şevket ve Son Ltd.” isimli iş yerinin deposunda henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangında, depo içerisinde bulunan sigara sarma kâğıtları ile muhtelif içkiler zarar gördü. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı.

Kapıyı kırmakta zorlandılar,dışarıdan müdahale ettiler

Yangına içeriden müdahale etmek için anahtarı bulunamayan deponun kapısını kırmak için dakikalarca uğraşan itfaiye ekibi ve polis, sürenin daha fazla geçmemesi amacıyla yangına dışarıdan müdahale etmek zorunda kaldı.

Depoya ait demir kapının kırılmasının ardından içeriye girerek yangına müdahale eden ekip, saat 13.00 sıralarında yangını kontrol altına almayı başardı.

İtfaiye ekiplerinin saat 16.00’ya kadar soğutma çalışmalarını sürdürdüğü de belirtildi.

Çalışanlar dumandan zehirlendi

Öte yandan “Orhan Şevket ve Son Ltd.” çalışanları ise yangının kontrol altına alınmasının ardından depoda zarar görmeyen ürünleri dışarıya çıkarmaya çalıştı. Bu sırada dumandan etkilenen bazı çalışanlara olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale edildi.

Olay yerine gelen İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek ile Lefkoşa Polis Müdürü Yüksel Öğmen de yangın söndürme çalışmalarını yakından takip etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 08:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104