banner6

Derinya Plajı halkın kullanımına açılıyor

banner37

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile Gazimağusa Belediyesi arasında imzalanacak protokolle, kapalı olan Derinya Halk Plajı ve Gazinosu, vatandaşın hizmetine sunulacak

Derinya Plajı halkın kullanımına açılıyor
banner151 banner143

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı sorumluluğunda bulunan Gazimağusa/Derinya bölgesindeki “Derinya Halk Plajı ve Gazinosu”, mevcut tesisler iyileştirilerek, vatandaşın kullanımına açılacak.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile Gazimağusa Belediyesi arasında imzalanacak protokolle kapalı olan Derinya Halk Plajı ve Gazinosu gerekli tesislerin yapılmasını müteakip halkın hizmetine açılacak.

Çevre Yasası’na uygun tadilat yapılacak

Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcılığı sorumluluk sahası içerisinde bulunan plaja, 21/1997 sayılı Çevre Yasası hükümlerine uygun olarak Gazimağusa Belediyesi tarafından mevcut tesisler iyileştirilecek.

Plaj, her yıl 15 Mayıs- 29 Ekim tarihleri arasında halkın kullanımına açık bulundurulacak. Bu yıl için tesisin inşa faaliyetlerinin tamamlanmasını müteakip faaliyete geçmesi planlanıyor.

Plaja giriş ücreti talep edilmeyecek

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın protokole eklemiş olduğu şartlardan birisi de halkın kullanımına sunulan plajdan hiçbir şekilde giriş ücreti talep edilmemesi.

Protokol kapsamında, 240 metre sahil uzunluğuna sahip olan tesis Gazimağusa Belediyesi’nin işletmesinde halka açılmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 07:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104