banner6

Doğadan boş fişek toplama kampanyası

banner37

Boğaztepe Avcılık Atıcılık Birliği, doğaya atılmış boş fişek kovanlarını toplamak için kampanya başlattı. Gelecek yılsonu tamamlanacak kampanyada, doğada ‘kirlilik’ olarak duran boş kovanlardan bir milyon adet toplanması hedefleniyor…

Doğadan boş fişek toplama kampanyası
banner151 banner143

Mustafa GÜRSEL

Birlik Başkanı Güner Aylanç, amaçlarının doğayla dost, sürdürülebilir avcılık bilincinin yaratılmasına katkı olduğunu vurguladı. Yıllar içinde doğada çok sayıda boş kovan biriktiğini belirten Aylanç, bu durumun hem avcılık adına bir olumsuzluk hem de doğaya karşı bir haksızlık olduğunu vurguladı. Aylanç, avcıların doğayı herkesten fazla sevip koruması, hareketleriyle ve yaptıkları çalışmalarla bunu fiilen göstermesi gerektiğini ifade etti.

Boğaztepe Avcılık Atıcılık Birliği’ni bir yıl önce kurduklarını ve yola bu bilinçle çıktıklarını söyleyen Aylanç, tüm avcılara ve doğayı seven herkese, “Bir Milyon Fişek Toplama Kampanyası”na katılma çağrısı yaptı.

Güner Aylanç, avcıların bundan böyle boş fişeklerini doğaya atmamalarını hatta gittikleri yerlerde önceden atılmış fişekleri ve yapabildikleri kadarıyla diğer çöpleri toplamalarını istedi. Aylanç, bunun avcılık kültürüne ve doğaya karşı bir görev olduğunu belirtti. Aylanç, “Av hayvanlarından ve tüm olanaklarından yararlandığımız doğamıza bu iyiliği yapmalıyız. Boş sözler yetmez” dedi.

Topladıkları kovanları geri dönüşümle değerlendirmeyi ve gelir sağlamaları halinde bunu yine doğa-insan odaklı bir çalışmada kullanmayı düşündüklerini söyleyen Aylanç, bir milyon fişek kampanyasıyla birlikte kulüp çalışmalarına kaynak sağlama amacıyla araba piyangosu da düzenlediklerini belirtti. Aylanç, şunları kaydetti:

“Tek amacımız, avcılık kültürümüzü içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarmak,  toplumdaki saygınlık ve sempatisini geliştirmektir. Sürdürülebilir avcılık bilincinin gerçek anlamıyla gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bizler için doğa sadece av günlerinde değil, her gün önemlidir. Herkes için de böyle olmalıdır…”

Aylanç’in verdiği bilgiye göre, doğayı boş fişeklerden temizlemek isteyen herkes bu kampanyaya katılabilecek. Boş fişeklerin poligonlardan değil, doğadan toplanması gerekiyor. Fişekler Sega Marine Lefkoşa, Mağusa ve İskele şubelerine, Çayırova Kandilli Fırın’a, Erenköy’de Tulga ve Ferma av pazarlarına, Mehmetçik’te Uzra Ticaret’e,  Girne’de Garava Av Pazarı’na, Güzelyurt’ta Kibar Av Pazarı’na ve Lefke’de Emirzade Av Pazarına teslim edilebilecek. En çok boş fişek getirecek 10 kişiye ve kurayla belirlenecek 20 kişiye hediyeler, kampanyaya katılacak olanlara da teşekkür belgesi verilecek…

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 08:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104