banner6

Doğayla baş başa iki gün

banner37

Beşparmak Dağları’nın az bilinen bölgelerini keşfetmek isteyenler için 7-8 Ekim’de kamp düzenleniyor.

Doğayla baş başa iki gün
banner150 banner151 banner143

Aliye ÖZENCİ

Oak Tree Park sahibi Çağan Sarıoğlu, gönüllüler Derek Matter ve Trish Mairen ile Alsancak Belediyesi, işbirliğinde ‘Survive Beşparmak for Tulips’ adlı iki günlük kamp düzenleniyor.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına 7-8 Ekim’de düzenlenecek kamp, Beşparmak Dağları bölgesinde Oak Tree Park’ta gerçekleşecek.

Kampa katılım kayıtları yarın sona eriyor. Kayıt yaptırmak veya bilgi almak isteyenler, Oak Tree Park yetkililerine ulaşabilir, facebook’tan ‘Oak Tree Park event’ sayfasını ziyaret edebilir veya “0533 869 35 48 ve 0533 833 56 04” numaralı telefonları arayarak yetkililere ulaşabilir.

İki gün sürecek kampta, Beşparmak Dağları’nın az bilinen bölgeleri keşfedilip, yarışmalar düzenlenecek.

Emirzade: Kamp yapmanın zevkini yaşatacağız

Biyolog ve Doğa Rehberi Tuğberk Emirzade, ‘Survive Beşparmak for Tulips’ etkinliğiyle insanlara doğayla baş başa geçirebilecekleri iki gün sunacaklarını ifade ederek daha önce kamp tecrübesi bulunmayanlara bu tecrübeyi yaşatacaklarını, önyargılarını yenmelerini sağlayacaklarını söyledi.

Emirzade, kanserin en büyük nedenlerinin kimyasallarla, radyoaktif ve manyetik dalgalarla kirletilmiş ortamlarda stresli bir hayat olduğunu belirterek doğa yürüyüşü ve kampın yer alacağı doğada ise, bu gibi olumsuzlukların bulunmadığını söyledi.

Toplumumuzda birçok kişinin halen doğa yürüyüşü ve kamp yapmanın zevkini yaşamadığını ifade eden Emirzade, “Yürüyüşün yorucu, çadır kurmanın zor olması gibi bazı yanlış önyargılardan dolayı birçok insan kamp yapmaktan çekinmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle kamp malzemeleri çok pratik hale getirilmiştir” dedi.

Hem eğitimi hem eğlenceli etkinlikler olacak

Emirzade, etkinliğin birinci gününde kolay ve zor kategoride yaklaşık 4-5 saatlik dağ yürüyüşü yapılarak kamp yerine varılacağını ifade etti.

Yürüyüş boyunca katılımcıların doğayı daha iyi tanıyabilmeleri, daha önce farkına varmadıkları detayları görebilmeleri için onlardan bazı soruları cevaplamalarını, doğaya ait bazı nesneleri bulabilmelerini isteyeceklerini belirten Emirzade, kampın ikinci günü yine yaklaşık 3 saatlik yürüyüşten sonra puanlamanın yapılacağı yere varılacağını ifade etti. Emirzade, iki günlük etkinlik sonunda en çok doğru cevapları vererek dereceye girenlere Cyprus Outdoor Shop tarafından verilecek sürpriz ödüller olacağını belirterek hem eğitici hem de eğlenceli bir faaliyet yapacaklarını söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 13:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110