Doğayla baş başa, tatil imkânı

banner37

Büyükkonuk Belediyesi’ne ait The Pine View tesisleri, törenle hizmete açıldı.

Doğayla baş başa, tatil imkânı
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Büyükkonuk Belediyesi’ne ait The Pine View tesisleri, düzenlenen törenle Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından hizmete açıldı.

The Pine View tesislerinin açılış töreni saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılışta, Büyükkonuk Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi büyük beğeni topladı.

Açılışın ardından Başbakan Özgürgün ve konuklar, 80 dönüm arazi içerisindeki, 55 yatak kapasiteli bungalovların yanı sıra halı saha, hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, bisiklet yolları ve oyun alanları bulunan tesisi gezdi.

Açılışa Başbakan Hüseyin Özgürgün, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, milletvekilleri, bürokratları, bölge belediye başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, 2017 yılının atılımların en üst düzeye çıkacağı yıllardan biri olacağını söyleyerek, sorunları çözerek vatandaşların refahını artırmak için çalıştıklarını ifade etti. Özgürgün, ilk defa geldiği tesisin güzelliğinden etkilendiğini kaydederek, Belediye Başkanı Sennaroğlu’nun tesisi geri almak için kendinden yardım istediği süreci anlattı.

Belediye Başkanı Sennaroğlu’nun gayretleriyle tesisin yeniden bölge halkına kazandırıldığını ifade eden Özgürgün, hükümetlerin sorun çözmek için bulunduğunu dile getirdi.

banner134
Özgürgün, “bugün böyle güzel bir açılışta, heyecanlı bölge halkının mutluluğunu görmek bizim ödülümüz. Bunu umarım her attığımız adımda, her yaptığımız işte görürüz. Gerek ülkemize gerekse bölgelerimize faydalı olacak bu tip projeleri ve organizasyonları, halkımızı mutlu edecek adımları atmak bizim hedefimizdir” dedi.

Hükümete geldikleri 9 aylık sürede böylesi güzel projelere imza atmayı başardıklarını kaydeden Başbakan Özgürgün, hizmetlerin bitmeyeceğini ve söz konusu sorunları el birliğiyle çözmek için çalışacaklarını vurguladı.

Özgürgün, ülkede birçok projenin başladığını, birçoğunun ise başlamak üzere olduğunu anlatarak, “bunların içerisinde altyapı projeleri var, tesisler var. KKTC turizm ve üniversite adasıdır. Böyle anılmaktan da çok mutlu oluyoruz. 2017 yılı, bu anlamda bizim hükümetimizin de ülkemiz için de atılımların en üst düzeye çıkacağı yıl olacaktır” dedi.

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu da, uzun süre verilen mücadele sonucunda The Pine View tesislerinin halkın hizmetine kazandırıldığını kaydederek, verilen mücadelede vatandaşların yanında olan Başbakan Özgürgün ve İçişleri Bakanı Kutlu Evren’e teşekkür etti.

Doğa harikası içerisinde bulunan sosyal tesislerde en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen Sennaroğlu, belediyeciliğin ekip işi olduğunu ifade etti ve ekibi ile uyumlu bir şekilde çalışmalara devam edeceğini sözlerine ekledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, söz konusu tesisin benzerlerinin diğer bölgelere kazandırılması için de çalıştıklarını söyleyerek, kültürün yaşatılması için yapılan etkinliklerin ülke turizmine de katkı sağladığını kaydetti.

Ülkede yapılan etkinlik ve festivallerin bir plan ve program çerçevesinde olacağını, takvimlendirileceğini ve ülkeyi ziyaret eden turistlerin söz konusu etkinlikleri ziyaret edebileceğini anlatan Ataoğlu, böylelikle ülkeye gelen turist sayısını da arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75