banner6

Duyarsızlığın böylesi!

banner37

Hasta çocuklara umut olması amacıyla 3 yıl önce Yeşil Barış Hareketi’nin başlattığı ‘Teneke Çocuk Projesi’ kapsamında belirli noktalara yerleştirilen geri dönüşüm kafesleri, sorumsuz kişiler tarafından her türlü çöple dolduruluyor.

Duyarsızlığın böylesi!
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

KKTC’de Yeşil Barış Hareketi’nin (YBH) sosyal sorumluluk projesi kapsamında 3 yıl önce başlattığı ‘Teneke Çocuk Projesi’ toplumda çevre bilincini artırırken, birçok hasta çocuğa da umut olmaya devam ediyor.

Proje kapsamında, ülke genelindeki 19 belediyenin farklı noktalarına yerleştirilen Teneke Çocuk Projesi Geri Dönüşüm Kafesleri, bir yandan toplumda çevre bilincinin artırılması ve geri dönüşümün insanların hayatında bir alışkanlık olmasını sağlamayı amaçlarken, bir yandan da elde edilen gelirle hasta çocuklara yardımda bulunuluyor.

Proje yanlış anlaşılıyor

Bu amaçla başlatılan proje ne yazık ki, bazı duyarsız vatandaşlar tarafından yanlış olarak anlaşıldı. Yol üzerlerindeki kaldırımlarda kurulan geri dönüşüm kafeslerinin üzerinde ‘sadece teneke kutu atınız’ ibaresi yazılmasına rağmen, vatandaşlar tarafından her türlü çöp atılıyor.

Sadece teneke kutuların atılması gereken kafeslere farklı çöplerin atılması, ayrışma sırasında büyük zorlukların yaşanmasına neden oluyor.

Elde edilen gelirler hasta çocuklar için kullanılıyor

Proje ile ülkede her yere saçılan ve doğada yıllarca bozulmadan büyük bir kirlilik olarak biriken kullanılmış alüminyum meşrubat kutularının geri dönüşümle yeniden ekonomiye kazandırılması ve elde edilen gelirle de hastanelerin çocuk bölümlerinin ihtiyacı olan çeşitli donanımların alınmasına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 09:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110