banner6

'Eser Kana, bu orman büyüdükçe yaşayacak'

banner37

Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu öğrencileri, Eser Kana Anı Ormanı’na 250 adet çam ve servi fidanı dikti. Öğrenciler etkinlikte taşıdıkları pankartlarla da anlamlı mesajlar verdi.

'Eser Kana, bu orman büyüdükçe yaşayacak'
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu öğrencileri, Serhatköy’deki Eser Kana Anı Ormanı’nda fidan dikti.

Öğrencilerin, “Ağaç Dikelim Eseri Yaşatalım”, “Ağacı Sev Ormanı Koru”, “Eser, Bu Orman Büyüdükçe Yaşayacak”, “Fidan Dik Oksijenin Bol Olsun”, “Ağaç Dikelim Çevremiz Güzelleşsin” yazılı pankartlar açtığı etkinlikte, kanserden kaybedilen hastaları temsilen 6 bin 500 fidanın ekilmesinin hedeflendiği 82 dönümlük araziye, 250 adet çam ve servi fidanı dikildi.

Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu Öğretmeni Semra Çağlı, çocuklarda ağaç ve orman sevgisi bilincini geliştirmek adına çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlattı. Çağlı, geçtiğimiz yıl kanserden dolayı vefat eden Eser Kana’nın, Kurtuluş İlkokulu’nun öğrencilerinden olduğunu anımsatarak, onun adını yaşatmak amacıyla anı ormanına fidan dikmek istediklerini belirtti.

banner134

Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat da daire olarak sürdürülebilir bir ormancılığı öngördüklerini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını kaydederek, bu tip etkinliklere destek verdiklerini söyledi. Eser Kana Anı Ormanı’na geçtiğimiz aylarda 4 bin fidanın dikildiğini ve amaçlarının kanser hastalığından kaybedilen 6 bin 500 hedefine ulaşmak olduğunu ifade eden Fırat, Eser Kana Anı Ormanı ile kanser hastalığı konusunda da bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını vurguladı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88