banner6

Fırtına kırdı geçirdi

banner37

Ülkemizi etkisi altına alan şiddetli rüzgar ve fırtına, bazı bölgelerde hasara neden oldu. Lefkoşa’nın bazı bölgelerinde ağaçlar devrildi, bazı garajlar yıkıldı, cezaevi arkasındaki korulukta ise elektrik hatlarının sürtünmesinden çıkan kıvılcımlar yangına neden oldu. Lapta’da ise iki elektrik direği devrildi.

Fırtına kırdı geçirdi
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Ülkemizi önceki akşam etkisi altına alan ve dün de gün boyu devam eden fırtına bazı bölgelerde hasara yol açtı. Lefkoşa’nın bazı bölgelerinde, ağaçlar devrilirken, Lapta’da ise iki elektrik direği devrildi.

Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde Lavinyum Sitesi karşısında bulunan bazı evlerin garajları uçtu. Bu olay sonucunda bazı araçların da zarar gördüğü öğrenildi.

Polis Basın Subaylığı, itfaiye ve Lefkoşa Türk Belediyesi görevlileri tarafından tehlike arz eden ağaçların kesildiğini, elektrik tellerinin ise KIB-TEK tarafından tamir edildiğini belirtti.

Metehan Sınır Kapısı’na giden yol üzerindeki akasya ağaçlarının dallarının kırılarak koptuğu, Osman Paşa Caddesi ve Türkmen Sokak üzerinde ise devrilen ağaçların elektrik tellerine zarar verdiği, iki aracın da hasar gördüğü, Lapta'da da iki elektrik direğinin devrildiği belirtildi.

Korulukta yangın

Öte yandan Lefkoşa'da Organize Sanayi Bölgesi ve Merkezi Cezaevi arkasında bulunan korulukta, yüksek gerilim hatlarının fırtına dolayısıyla birbirine temas edip kıvılcım atması sonucu yangın meydana geldi.

İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınan yangın sonucu, yaklaşık iki dönümlük arazi içerisinde bulunan otlar ile ilk belirlemelere göre 20 çam ağacı yanarak zarar gördü.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 08:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104