banner6

Fırtına, Turnalar'ı vurdu

banner37

İskele’ye bağlı Turnalar köyünde şiddetli fırtına garajları yıktı, su depolarını uçurdu ve dev gibi asırlık ağaçları yerinden söktü

Fırtına, Turnalar'ı vurdu
banner150

banner150

banner99

Ahmet İLKTAÇ

Ülkeyi etkisi altına alan şiddetli fırtına dün en çok Turnalar köyünde zarara yol açtı. İskele’ye bağlı Turnalar köyünde şiddetli fırtına, köyde büyük bir garajı yıkarak içerisindeki biçer dövere (Kombay) büyük zarar verdi.

Aniden şiddetlenen ve bir süre sonra dinen fırtına, köyde eski okul binasının ve mezarlığın duvarlarını devirdi. Bazı evlerin çatılarındaki su depolarını ve asırlık ağaçları yerinden söküp metrelerce öteye savuran korkutucu fırtına, köydeki bazı ağılların çatısını da yerle bir etti.

Fırtına yıkıp devirdi

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan Turnalar Köyü Muhtarı Yaşar Okumuş, saat 09.00 sıralarında şiddetli fırtınanın köyde bazı yerlerde zarar oluşturduğunu söyledi.

Yaşar Okumuş, yıkıp deviren fırtına nedeniyle Ramazan Okumuş’un biçer döverini koyduğu büyük garajın yıkıldığını, mezarlık ve eski köy okulunun duvarlarının yıkıldığını, asırlık ağaçların yerlerinden söküldüğünü ve bazı evlerin depolarının uçtuğunu kaydetti.

İskele Kaymakamlığı’na yaşanan doğal afetle ilgili müracaatta bulunduklarını anlatan Okumuş, İskele Belediyesi ekiplerinin de köye gelerek inceleme yaptığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104