FOTOĞRAFLI: Doğayı mahvediyoruz

banner37

Ülkemizin en doğusundan en batısına kadar eşsiz güzellikteki bölgeler maalesef çöplükle dolu.

FOTOĞRAFLI: Doğayı mahvediyoruz
banner90
banner99

Emine UYSAL

Ülkemizin en doğusundan en batısına kadar eşsiz güzellikteki bölgeler maalesef çöplükle dolu. Ormanlarımız yanıyor, denizlerimize lağım suyu boşaltılıyor, ormanlık alan ve piknik alanları, sahiller çöp atıklarıyla bezenmiş.

Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt ve Dipkarpaz’da en turistik, en güzel bölge ve tarihi binaların çevresinde KIBRIS muhabirlerinin objektifleri maalesef bu görüntülerle buluştu.

Beşparmak Dağları’nın eteklerinden, sahillere kadar olan eşsiz güzelliği bulunan tüm noktalarda duyarsız kişilerce atılan çöp atıkları, adayı ‘çöp adaya’ çevirmiş durumda. Adanın kuzeyini ziyaret eden turistler çöp atıkları ile buluşuyor.

banner134
Temmuz ayı içerisinde ormanlık üç farklı alanda çıkan yangınlarda iki bine yakın ağaç yok oldu ve ormanlık alanlarda yaşayan hayvanlar maalesef feci şekilde yaşamını yitirdi.

Ülkemizde yangın helikopterinin olmayışı tartışılırken, bu alanlara duyarsız kişilerce atılan ve yangın tehlikesi yaratan on binlerce çöp atıkları ormanlarımızı tehdit ediyor.

Uzmanların altını çizdiği gibi, yangın helikopteri tek başına maalesef ormanları korumak için yeterli değil, çünkü helikopterin de giremeyeceği ve müdahale edemeyeceği yerler var.

Fotoğraflar: Ahmet VAMIK-Ayşe BULUT-Ahmet İLKTAÇ-Elmas TOKAY- Emine UYSAL

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75