banner6

Geçitköy'e su pompalayan istasyonda korkutan görüntü

banner37

Geçitköy'e su pompalayan Karşıyaka'daki Pompa İstasyonu yakınlarında bulunan ve pompalama işlemi ile ilgili sürecin gerçekleştiği bir odadan dışarıya sular fışkırması, bölge sakinleri tarafından paniğe sebep oldu.

Geçitköy'e su pompalayan istasyonda korkutan görüntü
banner8

Asrın Projesi kapsamında Türkiye'den ülkemize gelen suyun toplandığı barajdan bir önceki durak olan Karşıyaka Pompa İstasyonu yakınlarındaki bir "oda"dan dışarıya fışkıran sular halkta panik yaşanmasına sebep oldu. Çok şiddetli şekilde suyun bulunduğu odadan dışarı çıktığı gözlemlenen videoda, etrafta da su birikintilerinin yaşandığı gözlemlendi.

banner134

Görgü tanıkları, suyun yüksek basınçla çelik kapılardan dışarı çıktığını ve yüksek ihtimalle pompa istasyonunda arıza meydana geldiğini ifade ederken, KIBRIS'ın belediyede çalışan bir görevliden konuyla ilgili edindiği bilgiye göre, yaşanan sürecin normal bir prosedür olduğu, boruların temizlenmesi için çok şiddetli su pompalandığı ve paniğe gerek olmadığı da ifade edildi.

Temizleme işleminin sona ermesinin ardından su birikintilerinin de temizlendiğine işaret eden Belediye yetkilisi, buna benzer bir işlemin daha önce Esentepe'de de yapıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104