banner6

Girne'de deniz, Boğaz'da kebap keyfi

banner37

Havaların ısınması ile birlikte turistler ve vatandaşlar kendilerini dışarıya attı. Bazıları denizin bazıları ise doğanın keyfini çıkardı

Girne'de deniz, Boğaz'da kebap keyfi
banner151 banner143

Ali CANSU

Bahar havasının yaşandığı güneşli bir pazar sabahına uyanan vatandaşlar kendilerini dışarıya attı. Kimileri turizm kenti Girne’nin Kordonboyu’nda denizin dingin maviliğini seyrederken, kimileri de dağlık ve ormanlık alanları tercih etti. Birçok kişi, aileleri ve arkadaşlarıyla piknik yaparken, kimileri de dağ yürüyüşlerine çıktı.

Girne Kordonboyu dün yürüyenler, kitap okuyanlar, çocuklarını gezdirenler ile doluydu. Özellikle turistler banklara oturup denizi seyrederken, bazı vatandaşlar ise oltaları ile balık avlamayı seçti.

Turistlerin çoğunlukta olduğu Kordonboyu’nda kafe ve restoranlar da doluydu. Denizin dalgalarının çıkardığı sesle biralarını yudumlayıp kitaplarını ve gazetelerini okuyanlar da vardı.

Çocuklar ise parkta oyunlar oynarken aileleri de onları bekledi. Limanın bulunduğu bölgede ise yatlar ayrı bir güzellik oluşturdu.

Girne Kalesi civarında köpeklerini gezdirenleri de görmek mümkündü.

Kaleye ilgi fazla oldu

Ülkemize gelen turistler ve öğrenim gören öğrencilerin ilgi odağı ise Girne Kalesi oldu. Girne Kalesi’ne girmek isteyenler biletlerini aldıktan sonra kalenin üzerinden Girne’yi ve limanı kuşbakışı seyredip fotoğraf çekti, güzel manzarayı ölümsüzleştirdi.

Eskiden kale içerisindeki yaşamın canlandırıldığı heykeller de kalede ilgi odağı oldu.

Boğaz’da kebap keyfi

Girne’ye gitmeyenler ise Boğaz Piknik Alanı’nda kebap yapmayı seçti. Aileler çocuklarını da alarak kendilerini doğanın kollarına attı.

Çocuklar oyun yerinde doyasıya eğlenirken, aileler de haftanın yorgunluğunu ağaçların altında dinlenerek attı. Mangalların yandığı, kebapların pişirildiği Boğaz Piknik Alanı’nı yine duman altı günlerden birini yaşadı.

Çöpler eksik olmadı

Vatandaşlar, güzel bir hafta sonu geçirmek için Boğaz Piknik Alanı’nı tercih etti ancak sorumsuz kişilerce çevreye atılan çöplerin yarattığı kirlilik, çirkin bir görüntü oluşturdu.

Aileleri ile piknik yapmaya gidenler ise bu görüntülere adeta isyan etti. Temiz hava almak ve doğada kebap yapmak için geldiklerini ifade eden vatandaşlar, “Artık bu çirkin görüntülere son verilmesi gerekir. Çöp atanların bulunabilmesi için her yere kamera takılıp caydırıcı cezalar verilmesi gerekir. Bunun için ise yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 09:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104