banner6

Haftanın 7 gecesi bu gürültü çekilmez

banner37

Gazimağusa’da DAÜ karşısında kalan vatandaşlar, “Öğrenciler Mahallesi” olarak bilinen bölgedeki eğlence mekânlarından yükselen müzik seslerinden oldukça rahatsız:

Haftanın 7 gecesi bu gürültü çekilmez
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) karşısında bulunan “ Öğrenciler Mahallesi” olarak bilinen bölgede bulunan eğlence mekânlarından yükselen müzik sesleri, bölgede yaşayan vatandaşları rahatsız ediyor.

Esmerim Sokak, Bahriyeli Sokak, Abajur Sokak ve Kardeşlik Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, eğlence mekânlarının haftanın her günü sabah saatlerine kadar yüksek seste müzik çaldığını savunarak, ses kirliliğinden oldukça rahatsız olduklarını bildirdi.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, alkol alıp rahatsızlık yaratan gençlerden de şikayet ederken, 4 yıldır devam eden bu sorunla ilgili dayanacak güçleri kalmadığından yakındı

Vatandaşlar ne dedi?… Vatandaşlar ne dedi?

İlkin Gül:

“DAÜ karşısında Abajur sokakta işletmem var. Geceleri sokaklarda içki içiliyor. Gürültü yapılıyor. Bölgede yaşayanların hepsi bu durumdan şikayetçi. Bölgedeki eğlence mekânlarından yükselen sesler oldukça rahatsızlık yaratıyor. Adeta bina sallanıyor. Bu haftanın her günü oluyor. Ne kadar şikayet etsek de kimse ilgilenmiyor. Daha ne kadar dayanırım bilemiyorum”.

Hüseyin Kumyalılı:

Tekant 2 apartmanında ailemle birlikte yaşıyorum. Eğlence mekânları yaşam alanı içerisinde olmasına rağmen hafta içi saat 01.00’e, hafta sonları da saat 03.00’a kadar yüksek seste müzik çalıyor. Haftanın 7 günü mağdur oluyoruz. Psikolojimiz bozuldu. Geceleri uyuyamıyoruz. Alkol alan gençler de büyük rahatsızlık yaratıyor. 4 yıldır şikayet etmemize rağmen hiçbir kurum çare bulmuyor. Dayanacak gücümüz kalmadı”.

Mete Sallakoğluları:

Alkol alan gençler, apartmanımın balkonunda oturmasın diye demir korkuluklarla çevirdim. Alkollü gençler balkona tuvaletlerini yapıyorlar. Bunun yanında buradaki eğlence mekânlarının haftanın her günü yüksek seste müzik yapmasından şikayetçiyim. Bazen sabahlara kadar uzuyor. En erken müzik saat 02.00’de bitiyor. Kimi arasak şikayet etsek çare bulamıyor. Bu sokaklar geceleri alkolik gençlerle doluyor. Büyük rahatsızlık veriyorlar”.

Kadir Çoğun:

Başka yerlerde eğlence mekânlarında hafta içleri saat 12.00’de müzik kapatılırken, bizim mahallede müzik saat 12.00’de başlayıp sabaha kadar sürer. Bazı zamanlarda müzik sabah 04.00’e kadar devam eder. Birçok kez şikayet ettim. Ama bir şey olmadı. Müzik yaparken kapı ve pencere de açıyorlar. Bütün ses dışarı çıkıyor. Uyuyamıyoruz. Eşim şeker ve kalp hastasıdır. Geceleri yüksek ses nedeniyle bir şey olmasından korkuyorum. Eşimin sağlığına bir şey olursa bunun hesabını Çevre Koruma Dairesi nasıl verecek? Bir de alkolik gençler sorunu vardır. İçip içip rahatsızlık yaratıyorlar”.

Alper Önel:

Mahallemizde, geceleri içki içen ve sarhoş olan gençler aşırı rahatsızlık yaratıyorlar. Sarhoş olduklarında sağa sola bağırıp gürültü çıkarıyorlar. Bu mahallede eğlence mekânlarının çok olması nedeniyle sabah saatlerine kadar uzayan eğlence, bizi rahatsız ediyor. Aşırı yüksek ses nedeniyle rahatsız oluyoruz. Bir şekilde bu soruna çare bulunmasını istiyorum”.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 09:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104