banner6

Halk, güvenli yol istiyor

banner37

İskele Boğaz ve Boğaztepe halkı, su altyapı çalışmaları dolayısıyla anayolda meydana gelen tahribatın tamir edilmesini talep etti…

Halk, güvenli yol istiyor
banner151

Ayşe BULUT

İskele Boğaz ve Boğaztepe halkı, su altyapı çalışmaları nedeniyle tahrip olan yolların tamir edilmesini talep ediyor.

Boğaz-Boğaztepe Çevre ve Kültür Derneği’nin düzenlediği eyleme katılan bölge halkı, bozuk yolların kazaya davetiye çıkardığını belirtti.

İskele-Boğaz-Boğaztepe yol kavşağında toplanan eylemciler, “Çocukların Güvenliği İçin Güvenli Yol İstiyoruz”, “Su İçin Teşekkürler, Çevre ve Doğa Tahribatına Hayır”, “Yeni Yol Değil Bakımlı ve Güvenli Yollar İstiyoruz”, “Halk Çift Şeritli Pahalı Yol Değil, İnsana Güven Sağlayan, Tahribatsız Doğa, Temiz Çevre ve Bakımlı Yol İstiyor” yazılı pankartlar taşıdı.

Eyleme Boğaz-Boğaztepe Çevre ve Kültür Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkerim Karamanoğlu, Boğaztepe Muhtarı Bohur Özoğlu, Boğaz Muhtarı Özdemir Korunalp ve bazı vatandaşlar katıldı.

Muhtarlar şikâyetçi

Boğaz Muhtarı Özdemir Korunalp, yolların bir seneden beri bozuk olduğunu ifade ederek “Mecliste hava atacaklarına gelip de yolların hallerini görsünler” diyerek siyasilere seslendi.

Boğaztepe Muhtarı Bohur Özoğlu da, Boğaztepe’nin turistlik bölge ilan edildiğini ancak Karpaz güzergâhındaki yolda, su projesi için yapılan kazıların büyük tahribata neden olduğunu söyledi. Karayolları Dairesi’nin yolların düzeltilmesi için hiçbir çalışma yapmamasından şikayet eden Özoğlu, yamalama usulü tamiratların yetersiz olduğunu söyledi.

Boğaz’dan Kantara’ya giden yol güzergahında da kazı çalışmaları yapıldığını ifade eden Özoğlu, orada hiçbir tamiratın yapılamadığını belirtti.

Karamanoğlu: Halkın can güvenliği yok

Boğaz-Boğaztepe Çevre ve Kültür Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkerim Karamanoğlu, Boğaztepe-Yarköy yolunda TC Devlet Su İşleri’nin (DSİ) çalışmaları sonucu bozulan ve defalarca açılıp kapatılan asfaltın, çevrede tahribata neden olduğunu belirtti.

Karamanoğlu, su kanallarında oluşan çukurlar dolayısıyla motorlu araçların kaza yapma tehlikesi olduğuna işaret ederek “Boğaz bölgesinin ortasından geçen ve turizm bölgesine esas ulaşımı sağlayan İskele Boğaz yolu ikinci kez çöktü. 5 Ocak 2017 tarihinde yapılan asfalt yamalama çalışmaları yetersiz kaldı. Vatandaşın can ve mal güvenliği yoktur” dedi.

İskele-Boğaz yolunda asfalt yol üzerinde metrelerce çatlak oluştuğunu ifade eden Karamanoğlu, Boğazköy tepesinde yapılan kazılar sonucu, kayaların yola düşme tehlikesi olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 10:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110