banner6

Haşereye karşı mücadele zamanı

banner37

“İş Başa Düştü” projesi kapsamında Güzelyurt Belediyesi çalışanlarıyla, tek tek evleri gezdik ve ilaçlama yaptık

Haşereye karşı mücadele zamanı
banner8

Gülsüm KANCA

Yaz aylarının en önemli sorunlarından biri haşereler… Havaların ısınmasıyla saklandıkları yerlerden çıkan haşereler, sağlık açısından riskli…

Güzelyurt Belediyesi’yle ortak yürüttüğümüz “İş Başa Düştü” projesi kapsamında bu hafta, ev ve bahçelerde haşerelere karşı mücadele çalışması yaptık.

Sosyal konut bölgesindeki evleri ziyaret ederek çalışmamıza başladık.

Kapıları tek tek çalarak, ev sakinlerine haşereye karşı ilaçlama yapacağımızı söyledik. Evi müsait olanlar bizleri kabul etti. Sıcakkanlı insanlarla karşılaştık. Bizlere su ve patlıcan macunu ikram ettiler.

Evde bulamadıklarımıza ise belediyeye ulaşabilecekleri telefon numarasını bıraktık.

Evlerde ilk olarak, mutfak dolapları, bulaşık ve çamaşır makinelerinin arkaları ile banyolarda ilaçlama yaptık. Daha sonra bahçelerdeki kanalizasyonları ilaçladık. Bu yaptığımız ilaçlamanın altı ay boyunca etkisini sürdüreceğini öğrendik.

banner134

İlaçlama yaparken kimi zaman zorlandım… Dar mutfak ve banyolarda bu işlemi uygulamak hayli zor oldu. En çok zorlandığım işlem ise kanalizasyon kapaklarında oldu.

Kapakları açar açmaz hamamböcekleri dışarı çıktı. İstem dışı tepki verdim. Bu işin de çok zor olduğunu yaşayarak gördüm.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104