banner6

Her Daim Dostlar yine işbaşında

banner37

Gazimağusa’da, Her Daim Dostlar grubunun öncülüğünde, Gazimağusa Belediyesi ve Çevre Koruma Dairesi ekiplerinin de destek verdiği temizlik etkinliğiyle, DAÜ Beach Club ile Glapsides arasında kalan sahil temizlendi.

Her Daim Dostlar yine işbaşında
banner150 banner150 banner151 banner152

“Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar?” sloganıyla düzenlenen ve nesli tükenmekte olan kum zambaklarının yaşam alanı olan bölgede yer alan temizlik etkinliği, bu sabah 06.00-07.00 saatleri arasında yapıldı.

Her Daim Dostlar grubunun verdiği bilgiye göre, devlet ve belediye ekiplerinin bir araya geldiği temizlik etkinliğinde ayrıca Çevre Koruma Dairesi’nin hazırladığı çevreyi kirletmenin para cezası verilen bir suç olduğunu anlatan levhalar da belirli aralıklarla sahile yerleştirildi.

“Kirlilik değil, temiz sahillerimiz, ormanlarımız konuşulsun”

Her Daim Dostlar grubu sözcüsü Yusuf Yüksel Şentuğ, “Bu sabah bir araya gelen yurtseverler doğa severler, DAÜ Beach Club ve Glapsides arasında kalan ve nesli tükenmekte olan sahillerimizin nazlı prensesi nergis kokulu çiçeklerimiz kum zambaklarının yaşam alanını Çevre Koruma Dairesi Müdür ve personeli, Gazimağusa Belediyesi temizlik işleri emekçilerinin de desteğiyle tertemiz yaptık” dedi.

Şentuğ, çevreyi kirletenleri uyarıcı levhalar da koyduklarını belirterek ,“Umut ederiz ki hiç ceza alan olmasın, hiç kimse çevreyi ve kum zambaklarının yaşam alanı kumulları kirletmesin. Tertemiz sahillerimiz sokaklarımız ormanlarımız olsun. Kirletenleri biz yurttaşlar uyaralım ülkemize çevremize sahip çıkalım. Kirliliğimiz değil temiz sahillerimiz, ormanlarımız ve ülkemizin güzellikleri konuşulsun” ifadelerini kullandı.

Yusuf Yüksel Şentuğ, etkinliğe katılan CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay’a, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı’ya, Gazimağusa Belediyesi ve temizlik bölümü çalışanlarına, yurtsever duyarlı yurttaşlara teşekkür etti.

Şentuğ, “Uçmuyorsa kuşlar ölüyorsa balıklar nasıl yaşar insanlar. Kuşların rahatça uçtuğu balıkların çoğalarak yaşadığı ve insanların özgürce yaşadığı bir çevre için mücadele etmeye devam” diyerek temiz bir çevre için duyarlılık çağrısı yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 12:20
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88