banner6

İçki içip, çöplerini orada bırakıyorlar

banner37

Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi arkasındaki boş araziye giden ara yolun her iki tarafında da kaldırım çöplüğe döndü.

İçki içip, çöplerini orada bırakıyorlar
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

banner134

Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA), arkasındaki boş araziye giden ara yolun her iki tarafındaki kaldırım da çöplüğe döndü.

Uzun bir süreden beridir AÖA’nın önündeki boş araziyi mesken tutan sorumsuz bazı kişiler, bu sefer de akademinin hemen arkasındaki boş araziden geçen ara yolu mesken tuttu.

Yolun her iki yanındaki kaldırımları işgal eden sorumsuz kişiler, içkilerini içip kendilerince eğleniyor ancak boş içki şişeleri, sigara paketleri ve yiyeceklerinin ambalajlarını ya etrafa savuruyor, ya da çöplerini doldurdukları poşetleri orada bırakıyor.

KIBRIS’ın iki hafta önce “İçip içip atıyorlar” başlığıyla yaptığı haber sonrasında Atatürk Öğretmen Akademisi önündeki boş arazideki içki şişeleri ve çöpler dün belediye tarafından toplandı.

Başkent Lefkoşa’da çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan sorumsuz kişilerin belirlenmesi için, gerekli denetimlerin yapılmadığını savunan bölge sakinleri, bu sorumsuz davranışların ülkenin güzide eğitim kurumunun önünde yaşanmasını kabullenmediklerini söyledi.

Vatandaşlar hem polis hem de belediyenin bu konuda daha hassas davranarak denetimlerini sıklaştırmasını ve yapanların tespit edilip cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Belediye topladı ama…

Uzun bir zamandan beridir Atatürk Öğretmen Akademisi önündeki arazide devam eden çöp sorunu geç de olsa belediye tarafında dün giderildi, ancak aynı sorun bu kez de akademinin arakasındaki boş arazideki yol üzerine kaydı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104