banner6

İtfaiye de olmasa...

banner37

Bir aracın motor kısmına giren yılan, itfaiye ekibinin yaklaşık iki saat uğraşının ardından bulunduğu yerden canlı olarak çıkarıldı.

İtfaiye de olmasa...
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta bağlı Akçay köyünde, dün akşamüzeri, bir otomobilin motor kısmına giren yılan Güzelyurt İtfaiye Şubesi ekibinin yaklaşık iki saat uğraşının ardından bulunduğu yerden çıkarıldı, ardından doğaya salındı.

Otomobilin motor kısmına girdi

Aldığımız bilgilere göre, evinin balkonunda oturan Aziz Geylan isimli vatandaş, yaklaşık bir metre uzunluğundaki yılanın evine doğru geldiğini görünce aşağıya indi. Karayılan, o esnada otomobilin motor kısmına girdi.

Çevre Dairesi’ni arayarak yardım isteyen Geylan, “Mesai bitti gelemeyiz” cevabını duyunca şok yaşadı.

Yardıma itfaiye yetişti

Geylan, bunun üzerine Güzelyurt İtfaiye Şubesi’nden yardım istedi. İtfaiye ekibi, yardım çağrısına kayıtsız kalmadı ve beş dakika gibi kısa bir sürede olay yerinde gitti.

Otomobilin motor kısmına sıkışan yılan, ekipleri uzun süre uğraştırdı. Otomobil, bir süre sonra tamirciye çekildi ve havaya kaldırıldı. Yılan, itfaiye ekibinin uzun uğraşının ardından bulunduğu yerden zarar görmeden çıkarıldı, ardından doğaya salındı.

KIBRIS’a konuşan Aziz Geylan, Güzelyurt İtfaiye Şubesi ekibinin kendileriyle bu kadar yakından ilgilenmelerinden oldukça memnuniyet duyduğunu söyledi.

Geylan, ayrıca Çevre Dairesi’nin kendisine verdiği cevaptan dolayı da şok yaşadığını sözlerine ekledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 12:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104