Kaplumbağaların yumurtlama alanına bar ve lobi çalışması

banner37

banner87
Kaplumbağaların yumurtlama alanına bar ve lobi çalışması
banner90
banner99

Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, Esentepe Halk Plajı’nda deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanına lobi ve bar çalışmaları yapıldığını ileri sürdü. Cemiyet, belediye hakkında yasal işlem yapılmasını talep etti

Cemiyet’in sosyal medya paylaşımında Çevre ve Koruma Dairesi desteğine rağmen ilerleme kaydedilemediğini ve yasal işlem başlatılması gerektiğinin altı çizildi

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Yuvalama zamanının gittikçe yaklaştığı geçtiğimiz haftalarda, SPOT Esentepe Belediyesi’ne lobi faaliyetlerini yürütüyordu.

Belediye’nin sahilde ikinci bir bar açma planlarını feshetmesi, plaj mobilyalarını gece toplaması, sahildeki yüksek güçte projektörlerini kaldırması ve bir zamanlar güzel olan belediye halk plajına yuva yapan deniz kaplumbağalarına daha sıcak kanlı davranması için ısrar ettik.

Bugün bu sahilde ilk yuva yapıldı fakat KKTC Çevre Koruma Dairesi’nin desteğine rağmen çok az ilerleme kaydedildi. Çevre Koruma Dairesi’ne yasal işlem başlatmasını tavsiye ediyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75