banner6

Kara duman, gökyüzünü sardı

banner37

Girne-Değirmenlik arasındaki taşocaklarının bulunduğu mevkide, uçurumun kenarında bulunan çöplük alanda çıkan yangın, itfaiye ve Orman Dairesi ekibini, seferber etti… Dün akşam üstü saat 19.00 sıralarında çıkan yangını soğutma çalışmaları, sabahın ilk saatlerine kadar sürdü.

Kara duman, gökyüzünü sardı
banner150 banner150 banner151 banner152

Mehmet KARA

Lefkoşa’da, Sanayi Bölgesi’nin arka kısmındaki çöplük alan ile Girne-Değirmenlik arasındaki taşocaklarının bulunduğu mevkide, uçurumun kenarında bulunan çöplük alanda birer saat arayla yangın çıktı. İki yangından göğe yükselen dumanlar, bir anda gökyüzünü kararttı.

Yangınlar, itfaiye ve Orman Dairesi ekipleri tarafından saatler sonra söndürülebildi.

Yerden metrelerce yükseklikteki taş ocakları bölgesinde çıkan çöplük yangınına, ekipler iş makineleriyle müdahale edildi. Zaman zaman etkili olan ve yön değiştiren rüzgar nedeniyle ekipler, alevleri söndürmekte ve kontrol altına almakta zor anlar yaşadı. Soğutma çalışmaları ise, sabahın ilk saatlerine kadar sürdü.

İki kez yakıldı

Edinilen bilgilere göre, ilk yangın Sanayi Bölgesi’nin arka kısmındaki çöplük alanda çıktı. Söz konusu yerin farklı saatlerde iki kez yandığı öğrenildi. Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekibinin müdahale ettiği yangın, uzun uğraşlar sonucu söndürüldü.

Gün içerisinde iki farklı noktada çıkan yangınların, kasten çıkarılmış olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görüldü

Saat 19.00 sıralarında ise, Girne-Değirmenlik arasındaki taşocaklarının bulunduğu mevkide uçurumun kenarında bulunan çöplük alanda çıkan yangına ise, hem itfaiye hem de Orman Dairesi ekiplerini seferber etti.

Kilometrelerce uzaklıktaki yoğun dumanı ve gecenin karanlığını aydınlatan alevleri görenler, itfaiyeyi ihbar yağmuruna tuttu.

Ekipler, yangının kontrol altına alınması için uzun uğraş verdi ancak arazinin konumundan dolayı alevlere müdahale etmekte güçlük yaşandı. Yangına iş makineleri de dahil oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 11:25
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88