Karpaz, fırtınaya teslim oldu

banner37

Karpaz bölgesini fırtına ve sağanak yağış vurdu. Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, su depoları devrildi, elektrik telleri koptu, İskele’de bir evin duvarı yıkıldı

banner87
Karpaz, fırtınaya teslim oldu
banner90
banner99

FIRTINA, KARPAZ’I KIRDI GEÇİRDİ… Karpaz’ı önceki akşamdan itibaren etkisi altına alan fırtına bölgede büyük zarara neden oldu. Köylerdeki bazı ev ve ağılların çatıları uçtu, su depoları devrildi, elektrik telleri koptu, ağaçlar devrildi, İskele’de de bir evin duvarı çöktü. İskele Kaymakamlığı ve bölge belediyeleri, ilgili devlet kurumlarından da destek alarak vatandaşın zararını gidermek, hasarları biran önce tamir etmek için canla başla çalışırken, bölge kaymakam ve belediye başkanları, alınan tedbirler sayesinde fazla bir hasar oluşmadığını, derelerin normal akışında olduğunu dile getirdi.

Ayşe BULUT

Yurdumuzu etkisi altına alan yağışlı hava Karpaz bölgesinde zarara neden oldu. Önceki gün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışlar, zamanla fırtınaya dönüştü ve Karpaz bölgesinde zarara yol açtı.

Ev ve ağılların çatıları uçtu, su depoları ile ağaçlar devrildi, elektrik kabloları koptu, İskele’de bir evin duvarı çöktü.

İskele Kaymakamlığı ve bölge belediyeleri, ilgili devlet kurumlarından da destek alarak vatandaşın yardımına koşarken, İskele Kaymakamı ve belediye başkanları, geçtiğimiz yıl yaşanan felaketten ders çıkardıklarını ve edindikleri bu tecrübeyle aldıkları tedbirler sayesinde daha büyük bir felaketin yaşanmadığını, derelerin normal seyrinde aktığını söyledi.

Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı Boltaşlı köyünde Sumray Mani ve Mustafa Özhan’a ait mandıraların çatıları uçtu, Yasemin Sokak’ta kökünden sökülerek devrilen servi ağaçları elektrik kablolarının üzerine düşerek kabloları kopardı, bölgeyi elektriksiz bıraktı.

Ayşe Şenöz’ün evinin damındaki çardak uçtu, su deposu devrilerek şömine bacasını yıktı, deponun güneşlik camları kırıldı.

Ziyamet köyünde de iki mandıranın çatısı uçarken, Yenierenköy’de de bazı ağaçlar kökünden sökülerek devrildi, bazı ağaçların ise dalları kırıldı.

İskele’de ise Meryem Yılmaz’a ait evin duvarı çöktü. İskele Belediyesi, sabah saatlerinde duvarı çöken eve müdahale ederek gün içerisinde duvarı tamir etti.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, fırtınanın en fazla etkili olduğu Boltaşlı ve Ziyamet köylerini ziyaret ederek, zarar ziyanı yerinde inceledi, vatandaşların sorunlarını dinledi. Belediye ekipleri de, fırtınanın verdiği zararı gidermek için canla başla çalıştı.

“Her şey yolunda”

İskele Kaymakamı Mustafa Ürüncüoğlu, her şeyin yolunda olduğunu, sadece Boltaşlı köyünde bir direğin kırıldığını, İskele’de de bir evin duvarının çöktüğünü söyleyerek “Bunun dışında her şey tamam. Dereler de normal akışında” dedi.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, en çok zararın Boltaşlı köyünde olduğunu belirterek, Ziyamet köyünde iki mandıranın üzerinin uçtuğunu, Boltaşlı köyünde bir ağılın çatısının uçtuğunu, bir evde su deposu ve çardağın uçtuğunu, bölgedeki bazı yerlerde de ağaçların kökünden sökülüp, dallarının kırıldığını, elektrik direğinin kırıldığını, bölgenin elektriksiz kaldığını, su tesisatlarının zarar gördüğünü anlattı.

“Diğer bölgelerde bir şey yok” diyen Yeşilırmak, “Geçen yıl yaşamış olduğumuz tecrübe ve bu yıl almış olduğumuz tedbirler nedeniyle bölgede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Sadece çıkan fırtına nedeniyle Boltaşlı ve Ziyamet köyünde yaşanan olumsuzluklar hariç” diye konuştu.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da, “ciddi bir şey yok. Sadece bir evin duvarı yıkıldı. Onu da belediye hemen tamir etti. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108