banner6

Kimse kaldırmıyor!

banner37

Kültür Dairesi önüne iki haftadan beridir bırakılan eşyalar,  kaldırılmadığı için kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Kimse kaldırmıyor!
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Kültür Dairesi Müdürlüğü ile Eğitim Bakanlığı’nın önünde bulunan bir lastik tamircisinin yanına bayramdan beridir bırakılan eşyalar halen kaldırılmadı. Kime ait olduğu bilinmeyen elbiseler görüntü kirliliğine neden olurken, devlet kurumlarına giden vatandaşların geçişlerine de engel oluyor.

Tamircinin önüne bırakılan giyim malzemelerinin içinde kazak, iç çamaşırı, ayakkabı, çanta, çocuk elbisesi, yastık, battaniye gibi birçok eşya bulunuyor. Devlet kurumlarına giden yüzlerce kişinin geçiş güzergâhı üzerinde uzun bir zamandan beridir sokağa bırakılan ve görüntü kirliliği yaratan elbiselere tepki gösteren vatandaşlar, yetkililere tepki gösterdi.

“Bırakan ayıp etti, ancak kaldırmayanlar daha büyük ayıp ediyor”

Lastik dükkânı işletmecisi, kime ait olduğu bilinmeyen elbiselerin dükkânın yanına bırakılmasına tepki gösterdi. Kimin ya da kimlerin elbiseleri oraya bıraktığını bilmediğini ifade eden işletme sahibi, bırakan büyük ayıp etmiş. Çöp dururken bir dükkânın önüne bırakılmasını anlamıyorum. Ancak bırakan kadar bunları burada kaldırmayan yetkililerde ayıp ediyor” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 08:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104