Kirleten çok, temizleyen yok

banner37

Sahillerimize sorumsuz bireyler tarafından bırakılan çöpler, çevre kirliliğine yol açıyor. İskele- Gazimağusa anayolunda bulunan Ötüken kavşağının üzerindeki yoldan ulaşılan deniz sahiline gidilen yol ve kumsal, çöpten, pislikten geçilmiyor. Kumsalda keyif yapan ancak yiyip, içtiklerini orada bırakan duyarsız vatandaşlar, ülkemizin muhteşem sahillerinde çevre kirliliği yaratıyor.

banner87
Kirleten çok, temizleyen yok
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Akdeniz’in en güzel sahilleri arasında gösterilen ülkemizin doğu sahillerine sorumsuz vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler, kötü görüntüler oluşmasına neden oluyor.

İskele- Gazimağusa anayolunda bulunan Ötüken kavşağının üzerindeki yoldan ulaşılan deniz sahilinde duyarsız bireyler tarafından etrafa bırakılan naylon poşetler, meşrubat şişeleri, tuvalet kağıtları ve çeşitli atıklar büyük çevre kirliliğine yol açıyor.

KIBRIS’ı arayarak şikayette bulunan bir vatandaş, söz konusu sahil şeridine yürüyüş yapmak için gittiğinde etrafında gördüğü çöpler nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Kendisinin yıllarca Avrupa ülkelerinde yaşadığını, küçük yaşlarda ayrıldığı ülkesi Kıbrıs’a emeklilik hayatını yaşamaya geldiğini belirten vatandaş, dünyanın hiçbir yerinde görmediği kadar güzel sahillere sahip olmamıza rağmen değerlendirmek yerine çöplerle doldurduğumuzdan yakındı.

Bölgeyi kirletenleri sorumsuzlukla suçlayan ve memleket hainliği ile suçlayan söz konusu vatandaş, bölgeyi temizlemeyen yetkilileri de kınadı.

Temizlemekten önce kirletmemenin önemli olduğuna vurgu yapan söz konusu vatandaş, evlatlarımıza temiz bir dünya mirası bırakmamız gerektiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75