banner6

Kirletmeyi biliyoruz, temizlemeyi bilmiyoruz!

banner37

Turistlerin sürekli gezinti yaptığı Crystal Rocks Otel ve Sea Side Otel arasındaki sahil şeridi adeta çöplük haline geldi

Kirletmeyi biliyoruz, temizlemeyi bilmiyoruz!
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’ya bağlı Yeniboğaziçi Bölgesi’nde bulunan Crystal Rocks Otel ve yıllardır kaderine terk edilen atıl durumdaki Sea Side Otel arasındaki 1 kilometrelik sahil şeridi çöp istilasında...

Sahil şeridi gerek denizden gelen atıklar, gerekse de sorumsuz bireylerin sahillerde bıraktıkları çöpler nedeniyle adeta çöplük haline geldi.

banner134

Bölgede bulunan turizm tesislerinde konaklayan turistlerin sürekli yürüyüş yaptığı sahil şeridindeki kötü görüntüler ülkemiz adına utanç veriyor.

Konu ile ilgili olarak gazetemiz KIBRIS’ı arayan bir vatandaş, söz konusu sahil şeridinin uzun zamandan bu yana çöplerle dolu olduğunu ve temizlik yüzü görmediğini söyledi.

Sahil şeridinin temizlenmediğinden yakınan vatandaş, turistlerin her gün gezinti yaptığı alanın bu şekilde çöplerle dolu olmasının ülkemiz adına utanç verici olduğunu kaydetti.

Vatandaş, yetkililerden sahil şeridini temizlemelerini, doğaya uygun çöp kutuları yerleştirmelerini ve bölgenin temizliğinin belirli periyotlarla yapılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104