banner6

'Kirli sahiller istemiyoruz'

banner37

Her Daim Dostlar Grubu’nun 4 haftadır sürdürdüğü Salamis’ten Glapsides Plajı’na kadar olan sahil şeridindeki temizlik çalışması tamamlandı.

'Kirli sahiller istemiyoruz'
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Çevreye olan duyarlılıklarıyla herkes tarafından büyük takdir toplayan “Her Daim Dostlar Grubu”, Salamis’ten Glapsides Plajı’na kadar olan sahil şeridinde 4 haftadan bu yana sürdürdüğü “Kirli Sahiller İstemiyoruz” adlı projesini tamamladı.

Her Daim Dostlar Grubu, proje kapsamında dün sabah projelerinin 4’üncü etabı olan Bedis ve Silver Beach arasındaki sahil şeridini temizledi. Temizlik çalışmaları sonucunda piknik yapılan yerlerde başta çocuk bezleri olmak üzere birçok kirliliğe rastlanıldığı belirtilirken, piknik yapılmayan yerlerde ise meşrubat ve alkol şişelerine rastlanıldığı bildirildi. Denizden sahillere gelen ciddi bir kirlilik olduğuna da dikkat çekildi.

Şentuğ: Artık iş yöneticilerde

Her Daim Dostlar Grubu’nun lideri Yusuf Yüksel Şentuğ, Salamis ve Glapsides Beach arasındaki bölgede sahil temizliği projesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yusuf Yüksel Şentuğ, piknik amaçlı daha az kullanılan bölgelerdeki çöplerin daha fazla olduğunu gözlemlediklerini kaydetti.

Temizlik yaptıkları alanlarda, daha çok meşrubat ve bira şişelerine rastladıklarını ve bunun yanında denizden gelen kirlilik olduğunu gözlemlediklerini anlatan Şentuğ, sahillere 50 metre ara ile çöp kutuları konması halinde ve düzenli olarak bu kutulardaki çöplerin temizlenmeleri halinde sahillerimizin daha az kirleneceğini dile getirdi.

Yusuf Şentuğ, bu konuda yerel yönetimlere ciddi görevler düştüğünü, Çevre Bakanlığı’nın da ciddi denetim yapması gerektiğine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı’na ve basın yayın organlarına çevre konusunda bilinçlendirmeyi artırmak için görev düştüğüne de değinen Şentuğ, Her Daim Dostlar Grubu üyelerinin sıradan vatandaşlar

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 16:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110